Grzegorz Dołężka
Treści:
Ja robiłem liczne eksperymenty za pomocą wagi i kalkulatora. Pierś przed ugotowaniem ma jakieś 20-21 g białka w 100 gram produktu. Po ugotowaniu wychodzi prawie zawsze około 32, ale załóżmy, że trochę białka ulega denaturacji więc przyjmijmy, że w 100 gramach ugotowanej piersi jest około 30 g białka. A co do gotowania to podczas obróbki termicznej mięso traci wodę więc waży mniej. P.S. Każda pierś waży inaczej, jedna 300 g a inne potrafią ważyć nawet 600 g więc tego typu pytanie nie ma sensu.
Dobrze by było jeżeli kaloryczność posiłków byłaby w miarę równa +/- 100 kcal. W godzinach około treningowych warto zwiększyć kaloryczność posiłków głównie z węglowodanów.
Witam. Owoce to cukry proste - glukoza i fruktoza. Większość owoców zawiera w swoim składzie więcej fruktozy niż glukozy. Glukoza uzupełnia glikogen mięśniowy, a fruktoza tylko wątrobowy. Niedobór glikogenu w wątrobie jest tylko rano na czczo. Jeżeli zjemy fruktozę mając wątrobę pełną glikogenu to odłoży się ona w postaci tłuszczu. Do południa mamy podobno szybszy metabolizm, zaś po południu już zwalnia. Dlatego owoce powinno się jeść tylko z rana i po treningu. Pamiętaj też żeby wybierać te owoce, które mają proporcjonalnie więcej lub tyle samo glukozy co fruktozy. Pozdrawiam
Też mnie kiedyś często bolał mostek. To było spowodowane tym, że jak wyciskałem na klatkę to zbyt mocno uderzałem o mostek. Kumpel, z którym ćwiczyłem też miał coś podobnego w tym samym czasie. Po poprawieniu techniki ćwiczeń ból ustał na dobre. Nie wiem czy u Ciebie jest ta sama przyczyna, ale tylko tyle mogę zaradzić.
Tak. To normalne
Z produktów zbożowych takich jak ryż, kasze, groch, czy płatki jak najbardziej wliczaj.