Dawid Moremski
Treści:
Siema. Najprawdopodobniej jest to spowodowane jeszcze nieodpowiednim poziomem tk. tłuszczowej. Wraz z postępem redukcji powinny sie pokazywać kolejne 'kostki'. A może być też tak, że masz tak uwarunkowane genetycznie, że ta separacja w tych rejonach na brzuchu nie jest tak uwydatniona albo kolejna opcja : dolną część brzucha masz słabiej ozwiniętą. Pozdro :)
Siema. Tak jak Panowie doradziłbym Ci dietę z uwzględnieniem nadwyżki kalorycznej. Co do odżywki - możesz ale nie jest ona konieczna. Sama dieta wystarczy. Jeżeli jednak będziesz miał problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości kalorii czy poszczególnych makroskładników to wtedy warto się zaopatrzyć się w jakiś suplement. Ale tylko i wyłącznie traktując go jako dodatek do diety. Jeszcze piszesz o glutenie, który może sie znajdować w odżywkach typu gainer, więc najpierw proponowałbym upewnić sie przed zakupem czy w składzie znajduję sie to białko. Pozdrawiam ;)
Siema. 2800 to kalorie z uwzględnionym deficytem? Jeżeli tak to wybacz xd Co do makroskładników to raczej wszystko gra. Wiadomo, że najpierw sprawdź na sobie czy wyliczona ilość kalorii jest prawidłowa po przez obserwację swojego ciała, wagi. Jeżeli bedzie schodziło ok. 0.5 kg na tydzien to bedzie b. dobrze. Jeżeli w ogóle nie będzie schodziło to wiadomo, że należy uciąć ponownie ok 200kcal itd. W drugą strone dodać troche kalorii - jeżeli ten spadek będzie za duży. Teraz przykłady posiłków. Staraj sie uwzględnić w prawie każdym (na noc ogranicz węgle ale nie wykluczaj, potreningowo tłuszcze) posiłku węgle białka i tłuszcze, czyli np. ryż i kurczak z warzywami i jakieś zdrowe tłuszcze np. olej lniany | jajka i owsianka w formie omletu i orzechy. Tego jest wieleee ;) Co do treningu to mała siłownia wyatarczy, nie unikaj wolnych ciężarów (wręcz przeciwnie) staraj się w miarę możliwości operować dużymi ciężarami, ale wiadomo, że technika na 1 miejscu. Zadałeś bardzo ogólne pytanie odnośnie treningu a raczej ćwiczeń, więc ciężko mi sie odnieść (w komentarzu napisz o co dokładnie Ci chodziło - bo żadne ćwiczenie same w sobie nie wpływa na utratę tk. Tłuszczowej). Możesz do swojego treningu włączyć sesje aerobowe. Oczywiście na początku zaczynając od mniejszej ilości (np. 2 x 30 min) a później stopniowo wydłużać/dodawać. Najlepiej taki trening cardio wykonywać na czczo albo po treningu siłowym. Myślę, że wszystko uwzględniłem, jednak jeżeli jeszcze coś niejasne to śmiało dawaj znać. Pozdrawiam :)
Siema. Jak najbardziej :) Narzucone nam przez producenta robienie cykli to tylko chwyt marketingowy. Przy stałej suplementacji kreatyną na początku są zauważalne efekty natomiast później już poziom naszej siły itd. nie wzrasta tak dość gwałtownie, ale to nie znaczy, że kreatyna nie działa. Wręcz przeciwnie. Natomiast jeżeli stosujemy ją cyklicznie zaobserwujemy 'spadki' i odczujemy jej odstawienie co w pewien sposób zachęci nas do ponownego jej zakupu :P Pozdrawiam :)
Siema. Ja proponuję Ci, żebyś sam chociaż spróbował ułożyć sobie dietę. To jest tak jak kiedyś w szkole z zadaniami. Ktoś zrobi za Ciebie, ok masz gotowca no ale i tak nie potrafisz tego zrobić kiedy przyjdzie sprawdzian (wiem, może trochę głupi przykład xD). Więc lepiej zrobić samemu i oszczędzić sobie nauki na przyszłość :) Jeżeli chodzi o układanie takiej diety to pierwszym krokiem będzie wyliczenie swojego zapotrzebowania kalorycznego (waga x 24 x 1.3-1.7(zależy od aktywności fizycznej)). Dodaj do tego ok 200-500kcal (jeżeli chodzi o dobór makroskładników to przyjmij że będziesz spożywał ok. 1,6-2g(+)białka/kgmc, ok 1g tłuszczy/kgmc a resztę zapotrzebowania będą stanowić węglowodany) i trzymaj takie zapotrzebowanie przez okres ok 2 tyg. i patrz czy waga się zmienia czy nie. Jeżeli stoi to ponownie dodaj ok 200kcal i to samo (oczywiście dodajemy po równo z węgli tłuszczy i białek). Obserwuj czy coś się zmienia. Jeżeli waga zacznie rosnąć to znaczy, że ilość kalorii jest odpowiednia do nabierania masy (ja proponuję też, żeby te przybieranie na wadzę nie było zbyt duże bo podleję Cie tłuszczem za mocno, ok 0.5kg/tydzień jest ok). No i stopniowo wtedy zwiększaj kaloryczność diety o ok 100kcal tygodniowo (po równo z b. t. w.). Rozłóż sobie całe zapotrzebowanie na ok 4-6 odpowiednio zbilansowanych posiłków(ogranicz tłuszcze w około treningowych, na noc ogranicz węgle ale nie wyrzucaj całkowicie - pomogą w regeneracji (również zależy od tego kiedy wykonujesz trening - jeżeli późno to śmiało ładuj węgle). No i tutaj masz spis przykładowych produktów na których powinieneś opierać swoje posiłki : Białko (np. kurczak, indyk, ryby, wołowina, jajka, twaróg, serek wiejski i jeżeli masz w planach to odżywka białkowa), Węglowodany (np. ryż biały, brązowy, makaron pełnoziarnisty, chleb razowy, wafle ryżowe, ziemniaki, warzywa, owoce w niewielkich ilościach), Tłuszcze (np. orzechy laskowe, włoskie, ryby, olej lniany, rzepakowy, z pestek winogron, ryżowy, migdały, masło orzechowe naturalne). No mam nadzieję, że Ci się uda i że coś tam pomogłem ;D Pozdrawiam :)
Siema. Najlepszą opcją jest wykonywanie treningu cardio na rowerku czy innym przyrządzie do tego przeznaczonym w granicach 65% tętna maksymalnego. Bardzo łatwo to sobie wyliczyć : 220 - [wiek] x 0.65. Wtedy organizm najlepiej wykorzystuję tk. tłuszczową jako energię. Pozdrawiam :)