Dawid Moremski
Treści:
Siema. Jak najbardziej warto. Zawiera wiele witamin i minerałów. Można tu wymienić : wapń, sód, cynk, żelazo, magnez, potas i mnóstwo witamin (np. C, B1,B2,B6). Jeżeli Ci smakuje to jak najbardziej warto sobie szamać, zresztą im więcej warzyw tym lepiej :) Mają działanie alkalizujące i jak już wcześniej napisałem są bogate w witaminy i minerały. Pozdrawiam serdecznie :)
Siema. Wyciskanie hantli, sztangi na ławce (skos górny), rozpiętki podobnie możesz wykonywać na skosie dodatnim. Co ja bym zaproponował to lekka zamiana i wykonywanie tego ćwiczenia jako pierwsze. Jeżeli odstaję Ci górna część klatki to warto zacząć od tego trening. Mi to pomogło przy moim słabym tylnym aktonie mięśnia naramiennego. Również możesz wykonywać ćwiczenie na bramie ściągając przed siebie linki z dołu. Do tego pamiętaj o rozciąganiu się po treningu. Zwiększy to zakres ruchu i wpłynie pośrednio na rozwijanie Twoich mięśni. Pozdrawiam serdecznie :)
Siema. A masz alergie na tylko jednej rodzaj glutenu? Tak jak napisałeś, tego w produktach zbożowych? Czy może masz zdiagnozowaną celiakie? Natomiast jeżeli chodzi o źródła węglowodanów, które nie zawierają glutenu i mogą być składnikami diety bezglutenowej to są nimi takie produkty jak : ryż biały, brązowy, kasza gryczana, jaglana, ale również makarony, tyle, że zrobione z mąki bezglutenowej. Na opakowaniach powinno być oznakowane, które zawierają, a które nie zawierają glutenu. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem. Pozdrawiam :)
Siema. Jak najbardziej możesz mieszać te suplementy razem. Nie widzę przeszkód. Pozdrawiam i życzę udanej redukcji :)
Siema. Zdecydowanie jak koledzy Ci napisali. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Suplementy to tylko i wyłącznie jej uzupełnienie, dodatek do niej. Same w sobie nie stanowią bazy do budowania naszej sylwetki. Bez diety możemy w siebie wpychać masę suplementów a efekty mogą być znikome albo żadne. Także proponuję Ci przysiąść do diety, ewentualnie później dobrać jakieś suplementy w celu jej uzupełnienia. Jednak jeżeli wszystko będziesz w stanie dostarczyć z pożywienia to nie widzę sensu kupowania odżywek. Piszeż, że jesteś osobą wysportowaną więc zgaduję, że chcesz przybrać na masie. Tak więc, jeżeli chodzi o układanie takiej diety to zacznij od wyliczenia ogólnego zapotrzebowania kalorycznego, czyli ilości kalorii, które mają zapewnić Ci utrzymanie wagi. Przy wyliczaniu tego zapotrzebowania możesz skorzystać z kalkulatorów na internecie albo ze wzoru (waga x 24 x 1.3-1.7(zależy od aktywności fizycznej)). Jednak w obu przypadkach otrzymasz tylko przybliżoną ilość kalorii jakie powinieneś spożywać. Przetestuj je na sobie i znajdź tą odpowiednią podaż. Później należy wejść na nadwyżkę kaloryczną, czyli spożywać więcej kalorii niż wynosi ogólne zapotrzebowanie na nie. Dodaj do tego 10% ogólnego zapotrzebowania kalorycznego, czyli mniej więcej wychodzi to około 200-500kcal (jeżeli chodzi o dobór makroskładników to przyjmij że będziesz spożywał 1,6-2g białka/kgmc, 1g tłuszczy/kgmc a resztę zapotrzebowania będą stanowić węglowodany) i trzymaj takie zapotrzebowanie przez okres ok 2 tyg. i patrz czy waga się zmienia czy nie. Jeżeli stoi to ponownie dodaj ok 200kcal i to samo (oczywiście dodajemy po równo z węgli tłuszczy i białek). Obserwuj czy coś się zmienia. Jeżeli waga zacznie rosnąć to znaczy, że ilość kalorii jest odpowiednia do nabierania masy (ja proponuję też, żeby te przybieranie na wadzę nie było zbyt duże bo podleję Cie tłuszczem za mocno, ok 0.5kg/tydzień jest ok). No i stopniowo wtedy zwiększaj kaloryczność diety o ok 100kcal tygodniowo (po równo z b. t. w.). Rozłóż sobie całe zapotrzebowanie na ok 4-6 odpowiednio zbilansowanych posiłków(ogranicz tłuszcze w około treningowych, na noc ogranicz węgle ale nie wyrzucaj całkowicie - pomogą w regeneracji (również zależy od tego kiedy wykonujesz trening - jeżeli późno to śmiało ładuj węgle). No i tutaj masz spis przykładowych produktów na których powinieneś opierać swoje posiłki : Białko (np. kurczak, indyk, ryby, wołowina, jajka, twaróg, serek wiejski i jeżeli masz w planach to odżywka białkowa), Węglowodany (np. ryż biały, brązowy, makaron pełnoziarnisty, chleb razowy, wafle ryżowe, ziemniaki, warzywa, owoce w niewielkich ilościach), Tłuszcze (np. orzechy laskowe, włoskie, ryby, olej lniany, rzepakowy, z pestek winogron, ryżowy, migdały, masło orzechowe naturalne). Możesz dokupić sobie witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3. To chyba na tyle. Pozdrawiam serdecznie :) W razie pytań wal śmiało.
Siema. Kreatynę przyjmuj 30 min przed treningiem 1 porcję i bezpośrednio po również 1 porcję. Ile kapsułek? To zależy od tego ile 1 kapsułka zawiera kreatyny. Najczęściej jest to ok 4-5 kapsułek. Dostosuj tak żeby ilość kreatyny w kapsułkach oscylowała w granicach 5g. Możesz jeszcze ewentualnie dorzucić jedną porcję kreatyny w dzień bez treningu np. na czczo, żeby maksymalnie wysycić nią mięsień. Ale zdecydowanie wystarczy tylko w dni treningowe. W razie pytań - pisz. Pozdrawiam :)