Dawid Moremski
Treści:
Witaj. Jedni robią, a inni rezygnują całkowicie z ćwiczenia tej partii, gdyż pracuję izometrycznie ona przy wszelkich ćwiczeniach wymagających siły uchwytu (czy to podciąganie na drążku, ciężkie wiosłowania, martwe ciągi, "szrugsy" itp. itd.)+ pracuję (tym razem głównie izotonicznie) również przy treningu mięśni dwugłowych ramion, tak więc jest trochę obciążony przy treningu innych partii. Tak więc wybór należy do Ciebie. Jeżeli są słabe i np. czujesz, że jesteś w stanie wykonać więcej powtórzeń przy podciąganiu na drążku a nie możesz z powodu słabego uchwytu to wtedy myślę, że warto zrobić 1-2 ćwiczenia na tą grupę mięśniową po np. treningu pleców, czy bicepsów. Albo po prostu w dzień, w którym praktycznie nie wykonują żadnej pracy jak przy treningu nóg, bądź klatki. Mam nadzieję, że pomogłem. W razie pytań proszę pisać :) Pozdrawiam serdecznie.
Witaj. Odpowiadając na Twoje pytania: 1. Soki wliczamy jak najbardziej, herbaty niekoniecznie, chyba, że słodzisz, wtedy cukier wliczamy do dziennego bilansu kalorycznego. 2. Jeżeli trochę wyjdziesz poza dzienne zapotrzebowanie na tłuszcze ale kosztem na przykład węglowodanów to nie ma raczej większego problemu, bo wtedy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne zostanie mniej więcej na tym samym poziomie, natomiast jeżeli węglowodanów, białek jesz tyle samo a dodatkowo zjesz 150g tłuszczy zamiast 120 to już wyjdziesz 270kcal poza całkowite zapotrzebowanie kaloryczne na dzień. Więc na to musisz uważać. Jeżeli zawsze przekraczasz ten próg 120g tluszczy (co już wydaję mi się dość sporą ilością) to po prostu zwiększ je o trochę ale utnij kalorii z puli węglowodanów. Nie wiem ile ważysz ale dodam od siebie, że ja trzymałbym sie tego 1, ewentualnie jeżeli ciężko Ci trzymać małe ilości tłuszczu to do 1.5g tłuszczy na kg masy ciała. Chyba, że eksperymentujesz z jakąś dietą, jak stosujesz zbilansowaną to proponuję zastosować się do tego co napisałem. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam serdecznie i w razie pytań pisz śmiało :)
Witaj. Odżywki typu białko, odżywka węglowodanowa, węglowodanowo-białkowa stosujemy po to by uzupełnić swoje braki w diecie. Jeżeli nie jesteś w stanie dostarczyć odpowiedniej dla siebie ilości białka dzienne z pożywienia, wtedy sięgasz po taki suplement. A porcję już właśnie zależą od tego jakie masz braki (niekoniecznie 50g). Musisz zrozumieć, że białko to nie jest magiczny suplement, który przyniesie nie wiadomo jakie rezultaty. To taka sama sytuacja jakbyś nie jadł tego białka w postaci suplementu tylko całe zapotrzebowanie na nie dostarczał z kurczaka, indyka, jajek, ryb czy innych źródeł tego makroskładnika. Skup się na jedzeniu a tego typu suplementy możesz stosować ale nie należy przesadzać i zastępować nimi racjonalnej, odpowiednio zbilansowanej diety. A odpowiadając na Twoje pytanie to jeżeli codziennie masz braki w tym białku to codziennie dodawaj odpowiednią ilość tego białka. Tutaj podział na dni treningowe czy nietreningowe nie ma znaczenia. Mam nadzieję, że pomogłem. W razie pytań wal śmiało. Pozdrawiam serdecznie :)
Witaj. Jak najbardziej będzie to dobry wybór, jeżeli sam nie jesteś w stanie się podciągnąć a nie masz nikogo do pomocy. Na pewno taka guma ułatwi Ci to ćwiczenie. Z czasem na pewno trening na takiej gumie przyniesie rezultaty i po pewnym okresie będziesz już sam w stanie się podciągać na drążku. Moim zdaniem jak najbardziej w Twoim wypadku warto zaopatrzyć się w taką gumę. Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnych treningów :)
Witaj. Przede wszystkim w diecie redukcyjnej należy unikać nadwyżki kalorycznej to po 1. Taka dieta powinna mieć ujemny bilans kaloryczny, tylko wtedy będziemy tracić na wadzę a tzw. "kaloryfer" będzie nam się wraz z postępami w redukcji odsłaniał. Poza tym należy ograniczyć przetworzone produkty, fast foody, wszelkie słodycze itd. itp. a bazować na zdrowych i mało przetworzonych produktach takich jak: Białko (np. kurczak, indyk, ryby, wołowina, jajka, twaróg, serek wiejski i jeżeli masz w planach to odżywka białkowa), Węglowodany (np. ryż biały, brązowy, makaron pełnoziarnisty, chleb razowy, wafle ryżowe, ziemniaki, warzywa, owoce w niewielkich ilościach), Tłuszcze (np. orzechy laskowe, włoskie, ryby, olej lniany, rzepakowy, z pestek winogron, ryżowy, migdały, masło orzechowe naturalne). Oczywiście do tego ważny jest trening, który pomoże uzyskać lepszy efekt końcowy. No ale jeżeli chcesz gubić tkankę tłuszczową to dieta będzie kluczem do osiągnięcia celu. Również potrzebna będzie cierpliwość, gdyż proces utraty tkanki tłuszczowej to proces długotrwały i efekty nie będą widoczne z dnia na dzień. Także uzbrój się w cierpliwość, bądź wytrwały w diecie i powodzenia. W razie pytań odnośnie układania takiej diety czy jeżeli będziesz miał inne pytania to wal śmiało. Pozdrawiam serdecznie :)
Witaj. Opcji tego ćwiczenia, które chcesz zastąpić jest wiele, więc mogłeś bardziej sprecyzować pytanie. Mogło to być ściąganie drążka szerokim chwytem (nachwyt), wąskim chwytem (chwyt neutralny), bądź podchwytem itd. Tutaj masz ćwiczenia, w odpowiedniej kolejności, którymi możesz zamienić dane ćwiczenia: podciąganie się na drążku szerokim chwytem (nachwyt), podciąganie się na drążku wąskim chwytem (czyli stajemy wzdłuż drążka i łapiemy obiema dłońmi i podciągamy się raz na jedną stronę a raz na drugą; tutaj masz to ćwiczenie: https://www.youtube.com/watch?v=QA7zQO9WA6A dokładnie w 2 minucie jest pokazane to ćwiczenie), no i ostatnie to podciąganie na drążku podchwytem. Możesz stosować dwa rodzaje podciąganie podczas treningu, nie widzę problemu. Mam nadzieję, że pomogłem. W razie pytań proszę pisać :) Pozdrawiam.