Błażej Kratos
Treści:
zadałeś pytanie na którego temat ludzie piszą doktoraty i tworzą rewolucje w odżywianiu. Nie jestem w stanie tutaj odpiwiedzieć. sięgnij to tabel kalorycznych i ożywczych produktów i zgodnie z zasadami redukcji skomponuj dietę.
Zawsze można ale uzyłeś zlego słowa. Rośnięcie to proces ograniczony w czasie i bardzo indywidualny dla każdego. Zalezy od poziomu hormonów, diety, snu, trybu życia itp. Za wzrost odpowiada głównie somatotropina. Z tego co wiem nigdy nie udowodniono że ćwiczenia same w sobie powodują wzrost- inaczej sportowcy trenujący od 14-15 roku życia w wieku 50 lat mieliby 60 metrów wzrostu ;) nie myśl zatem w ten sposób. Nawet może być odwrotnie ponieważ obciążanie kręgosłupa zmniejsza/ spłaszcza elastyczne krążki międzykręgowe co wręcz powoduje minimalne różnice wzrostu. Na dowód zmierz się dokładnie rano i wieczorem- sam dzień gdy chodzimy, biegamy i normalnie funkcjonujemy podowuje takie zmiany. Ale wsyztsko jest zależne od wieku i stanu układu kostnego. Również wszelkiego rodzaju korekcje wad postawy i krzywizn kręgosłupa niefizjologicznych powoduje że nasz wzrost się zmienia. a przede wszystkim nie pal papierosów ;)
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć. To dwa różne produktu i ich przyjmowanie zależy od celu treningowego, sylwetki, diety, treningow i wielu innych. Bialko powinno się stosować zawsze bo to budulec i minus bialka jest taki ze organizm człowieka nie odkłada go na zapas tak jak cukry czy tluszcze. Bialko zatem zawsze a reszta w zaleznosci od celu treningowego
bierz przed treningiem 20 minut-----później przy ostatnim cwiczeniu silowym przed cardio------- a po cardio i ogolnie po treningu glutamina.
Czy tylko ja nie widzę sensu w tym pytaniu? A kto powiedział ze musisz przyjąć 100g białka i o jakiej pirze/odstępie czasu mówisz i co z resztą dnia. Nie rozumiem bo nie podales zadnych informacji na podstawie których można by było okreslic jakie masz zapotrzebowanie. pzdr
o pierwsze pocenie się nie oznacza że spalasz tkankę tłuszczową. Pocenie się to efekt działania termoregulacyjnego organizmu i nie oznacza sięgania do materiałów zapasowych i marnowania ich (z punktu widzenia organizmu). Jeżeli chodzi o trening siłowy to wszystko zależy od jego intensywności. Jest bardzo wiele zmiennych i czynników decydujących o tym np. czy ten terning jest tak intensywny że wchodzisz w wysiłek beztlenowy czy nie. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć bo nie widzę jak trenujesz.