Zadaj pytanie

Rafał Rafał

Rafał Rafał
ranking
251
pytania
4
komentarze
6
odpowiedzi
2

Treści:

dodał odpowiedź 29 marca 2015 19:36

Dzięki ,jesteś wielki ! :D A czy jeśli zacznę od mniejszej objętości nowy plan, bo obecny był zbyt przeładowany to może to jakoś niekorzystnie wpłynąć na rozwój mięśni, albo czy nie będą się one rozwijać i powiększać dopóki nie dojdę do tego samego pułapu objętości co przedtem ?

dodał odpowiedź 29 marca 2015 15:45

Okej, a wspomnianą objętość liczyć w sumie z wszystkich ćwiczeń na daną partię mięśniową ? I jeśli tak jak teraz zacząłem od bardzo dużej objętości bo wychodzi mi np. na klate powtórzenia robię rampę 12,10,8,6, 4 ćwiczenia po 4 serie, jedno ćwiczenie 3 serie i gdyby pomnożyć to jeszcze przez ciężar to według wielu źródeł jest to bardzo duża objętość to robiąc nowy plan mogę zacząć go od niższej objętości i stopniowo zwiększać i przy kolejnych n-tych planach także zaczynać od mniejszej objętości i w miarę postępu ją zwiększać, czy przykładowo (całkowicie przypadkowa liczba) objętość na obecnym splicie na daną partię wynosi 3 tony, to robiąc nowy plan mam go ułozyć tak, żeby objętość ta zaczynała się od tych 3 ton czy startować od niższej puli ? Bo przecież w miarę rozwoju będzie już taka ilość tej objętości, której nie będzie rało rady przeskoczyć, a to przecież chyba nie oznacza koniec rozwoju.

dodał odpowiedź 28 marca 2015 22:11

Wielkie dzięki za pomoc ! Meczy mnie jednak jeszcze ta objętość. Czy można nią żonglować czyli zmniejszać, zwiększać, czy też aby efekty były co raz lepsze to musi ona rosnąć i z każdym treningiem być co raz większa? Przykładowo na pierwszym planie robiłem np. w sumie 10 serii po 10 powtórzeń ciężarem 70kg, czyli objętość wyjdzie 7000, a zmieniając plan wyjdzie mi 8 serii 8 powtórzeń 80 kg wiec objętość niewiele ponad 5000. Czy to będzie oznaczać ze efekty na siłowni będą co raz gorsze ? Albo w innym przypadku gdybym chciał zmienić np. ćwiczenie na inne, to jego objętość musi być taka sama jak poprzednika czy niekoniecznie ?

dodał odpowiedź 22 lutego 2015 21:40

Czyli będąc np. na masie trzymać dalej 2g białka na kg masy ciała, 1g tłuszczów na kg masy ciała, a tą nadwyżkę w diecie dodać do węglowodanów, a w przypadku redukcji kalorie ucinać z węglowodanów ?

dodał odpowiedź 21 lutego 2015 22:58

Dzięki za odpowiedz. Mam jednak jeszcze pytanie. Jak to jest z tym białkiem ? Gdy dodam po równo makroskładników czy też odejmę, to stosując 50% węglowodany, 30 % białka, 20 % tłuszczy będę miał go więcej na masie i mniej na redukcji niż 2g na kg masy ciała. Gdybym nie chciał stosować tych procentów tylko samemu po równo dodać to mając te 400 kcal należy po 133 kcal do każdego makrosa dodać ?

dodał odpowiedź 7 grudnia 2014 21:24

Dzięki wielkie. Żeby rozwiać moje wątpliwości: 1. Mięśnie szokować poprzez zmianę kolejności ćwiczeń albo dodanie do jednego ćwiczenia np. dodatkowy ciężar ? 2. Plan treningowy na masę mięśniową może trwać dłużej niż miesiąc, dwa ? 3. Co do budowania siły, to gdybym chciał ją zwiększyć, a na pewno będzie to konieczne, żeby móc ćwiczyć na co raz to większych ciężarach w celu zwiększania objętości treningowej, to który trening plan byłby lepszy (pierwszy czy drugi) ?

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie