Zadaj pytanie

Grzegorz Dołężka

Grzegorz Dołężka
ranking
5
pytania
5
komentarze
437
odpowiedzi
1820
odznaki Ekspert złoty Komentator srebrny

Treści:

dodał odpowiedź 3 grudnia 2015 19:25

Do uzupełnienia diety tylko i wyłącznie

dodał odpowiedź 3 grudnia 2015 19:24

trzymaj się przedziału 3 - 12 powtórzeń, ale oczywiście czasami dobrze jest zrobić te 15

dodał odpowiedź 3 grudnia 2015 16:00

Warto czasami dać inny bodziec mięśniom. Ogólnie ramiona najlepiej reagują na zakres powtórzeń około 8 ew. 12 dla pompowania. Skoro jesteś zaawansowany to możesz tak spróbować. Jednak jeżeli robisz np 2 albo 3 różne ćwiczenia na daną partię to tylko jedno z nich zrób 5 x 5. Które wybrać? Myślę, że to które najbardziej przypomina ćwiczenie złożone, choć ciężko na ramiona z ćwiczeniami złożonymi, gdyż większość to izolowane.

dodał odpowiedź 1 grudnia 2015 19:54

Zacznę chronologicznie. Przed treningiem cardio/aerobowym wbrew pozorom i przekonaniom dobrze zjeść posiłek węglowodanowy. Różne badania dowodzą, że jedzenie węgli przed wysiłkiem o charakterze tlenowym może korzystnie wpłynąć na palenie tłuszczu. Co do jedzenia węglowodanów po treningu to również powinny się one znaleźć w posiłku po treningowym niezależnie od godziny. Będzie Ci też łatwiej zasnąć po zjedzeniu węgli. Bardziej stawiałbym na węglowodany złożone niż cukry proste w postaci owoców jeżeli chodzi o posiłek wieczorny. Pozdro

dodał odpowiedź 1 grudnia 2015 19:48

Rozumiem że 3 razy w tygodniu piłka nożna na chwilę obecną odpada. Dlatego myślę, że około 1.4 - 1.5. Jeżeli w ciągu dnia nie siedzisz ciągle przed kompem tylko czasami się rozruszasz gdzieś to śmiało możesz obrać te 1.5. Oczywiście sprawdź na sobie przez jakieś 2 tygodnie. Zobacz czy waga stoi w miejscu i sylwetka się nie zmienia. Jeżeli nie było zmian to znaczy, że to jest właśnie Twoje zapotrzebowanie.

dodał odpowiedź 1 grudnia 2015 19:44

1. Na początek najlepiej będzie zwiększać jedynie ciężar. Zwiększaj np co trening, ewentualnie co 2 i dobrze by było jeżeli zwiększałbyś jak najwolniej (dodawaj jak najmniejszy ciężar) i stale progresował. 2. Najlepiej we wszystkich ćwiczeniach. Mimo, że ćwiczenia na maszynach są dość "skomplikowane" myślę, że również należy progresować ale z wyczuciem, rzadziej, delikatniej. Najbardziej skupiaj się na progresji przy takich ćwiczeniach jak przysiad, martwy ciąg, wyciskanie leżąc i żołnierskie oraz wiosłowanie i podciąganie. 3. Jeżeli np ostatnio ćwiczyłeś ciężarem 100 kg 5 serii po 5 powtórzeń i na kolejnym treningu chcesz zrobić taką samą ilość serii i powtórzeń, ale ciężarem np 102 i w ostatniej serii zrobisz nie 5 ale 4 powtórzenia to na następnym treningu powtórz ćwiczenie z tym ciężarem abyś wykonał tą zaplanowaną ilość powtórzeń i serii. Dlatego ważne jest aby dodawać bardzo mały ciężar, a często.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie