Zadaj pytanie

Grzegorz Dołężka

Grzegorz Dołężka
ranking
5
pytania
5
komentarze
437
odpowiedzi
1820
odznaki Ekspert złoty Komentator srebrny

Treści:

dodał odpowiedź 6 października 2015 20:33

400 węgli to nie jest powód aby uzupełniać węgli w proszku. Ja jem obecnie 485 g węgli w 3 posiłkach (pozostałe są bez węgli) nie nie sprawia mi to problemu. A zjadany tłuszcz nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej i jest ważniejszy niż węglowodany, bo bez węgli człowiek może być zdrowy, a bez jedzenia tłuszczu można zepsuć gospodarkę hormonalną np.

dodał odpowiedź 1 października 2015 18:34

Dokładnie jak pisze koleżanka wyżej: dieta jest najważniejsza, duża ilość węglowodanów okołotreningowo powinna zmniejszyć stratę mięśni, jednocześnie dając więcej energii na treningi. Co do treningu to najlepiej będzie starać się ćwiczyć na dużych ciężarach i małej ilości powtórzeń. A więc wszelkie pompowania 20 powtórzeniami możemy sobie odpuścić. Najlepiej będzie robić 5 - 8 powtórzeń aby dać do zrozumienia mięśniom, że siła jest potrzebna, a co idzie za siłą? - mięśnie. Ewentualnie jakaś kreatyna również okołotreningowo. Warto też będzie ograniczyć trening aerobowy, a na to konto robić interwały. Wiadomo też, że dobry sen itd itp, ale o tym to już wiesz. Pozdroo

dodał odpowiedź 26 września 2015 08:37

Najlepsze pod względem ceny oraz jakości będą białka serwatkowe. Ja mam obecnie wpc v3 plus od sfd i polecam. Ostrovit wpc 80 też jest spoko (smak tiramisu) tylko ma jeden mały problem - spora zawartość węgli jak na odżywkę białkową.

dodał odpowiedź 23 września 2015 19:02

Mogę też dodać odnosząc się do badań oraz własnych doświadczeń, że wchodzenie po linie, martwy ciąg i przysiady również przyczyniają się do wzrostu mięśni brzucha. Po dobrym treningu nóg (głównie przysiady) można mieć większe zakwasy na brzuchu niż po jakiś tam scyzorykach (co nie znaczy, że są złe, bo jako ćwiczenie izolowane również mogą przyczyniać się do wzrostu mięśni brzucha).

dodał odpowiedź 23 września 2015 15:52

Po pierwsze nie mam na myśli że nabrać 20 kg tłuszczu. Po drugie nabranie 20 kg w miarę czystej masy wymaga kilku, czasem nawet kilkunastu lat. Po prostu chodzi mi o to, że ważysz bardzo mało. Masz mało mięśni i mało tłuszczu.

dodał odpowiedź 21 września 2015 16:18

Wszystko tak samo, tylko że za miast mieć tygodniowy bilans kaloryczny dodatki to musisz mieć ujemny na redukcji. Po za tym nic się nie zmienia. Obliczasz zapotrzebowanie na kalorie i makroskładniki, a potem rozkładasz na posiłki w ciągu dnia. Przykładową rozpiskę nawet podał twórca artykułu. Ilość jedzenia oczywiście musisz dopasować pod siebie.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie