Przemek S
Treści:
1)Osobiście stosowałem Monohydrat i wraz z dietą zaobserwowałem 20% wzrosty siły w takich ćwiczeniach jak martwy ciąg, wyciskanie, przysiady. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale bardzo dobrze reaguję na leki/suplementy. 2)Monohydrat jest dobry, ale nasącza mięśnie wodą trochę - ja tego nie lubię. Jabłczan jest dobry i nie ma tego efektu. Generalnie to zależy od twojego organizmu co będzie na Ciebie lepiej działać - musisz próbować. 4)np: Monohydrat jest według badań bezpieczny ale zatrzymuje wodę w mięśniach co z drugiej strony jest OK bo tworzy dobre środowisko do budowy masy. 4)5g przed treningiem(jakoś 30 minut przed) i 5 g po
Przydadzą się, aczkolwiek udana redukcja to w znacznym stopniu dieta z deficytem kalorycznym i odpowiednia ilość/intensywność/czas/pora wykonywania areobów.
Podstawą redukcji jest dieta z deficytem kalorycznym, jeśli będzie dobra i przy okazji prawidłowo(prawidłowa ilość, czas, intensywność) będziesz kręcić cardio to zrobisz super redukcję bez tego żaden spalacz Ci nie pomoże. Spalacze w niewielkim stopniu pomagają w stosunku do diety i dobrego treningu. Możesz też zastosować domowe spalacze jak: imbir, piepr cayne, pieprz czarny, papryczki chili, kawa, zielona herbata.
Najlepiej liczyć zapotrzebowanie kaloriyczne w ten sposób: "Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie mamy w ciągu dnia. Jak z pewnością już wiecie, kaloria jest to energia którą spalamy nie tylko podczas wysiłku, ale również podczas myślenia, zakupów, spaceru, trawienia posiłku czy nawet odpoczynku! Wszystkie te straty należy pokryć, dostarczając kalorii (energii) z pożywienia. Podstawowym celem odżywiania dla człowieka powinno być: - podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, czyli podstawowa przemiana materii PPM – BMR) - regulację termogenezy (TEF) - zaspokojenie wydatku energetycznego w trakcie aktywności fizycznej (TEA) - oraz pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności dnia codziennego (NEAT) Wymienione powyżej elementy, składają się na CPM (całkowita przemiana materii). Jak więc powinno wyglądać to w praktyce? CPM = BMR + TEF + TEA + NEAT 1) BMR. – podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (ilość kcal jaką organizm musi otrzymywać, aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe w pozycji leżącej): Dla kobiet: 665.09 + [9.56 x M(kg)] + [1.85 x h(cm)] – [4.67 x W(lata)] Dla Mężczyzn: 66.47 + [13.75 x M(kg)] + [5 x h(cm)] – [6.75 x W(lata)] 2) TEF – termiczny efekt pożywienia: BMR x 0,1 (10%) 3) Obciążenie pracą wykonywaną w ciągu: - Niewielki wysiłek i Średni wysiłek (praca głównie siedząca, bardzo mało ruchu np. praca przy komputerze) zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0.3 – (30%). – proponuje korzystać z tej wartości. - Duży wysiłek – zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0,5 – (50%). 4) Dla osób ćwiczących - Osoby początkujące = 300 kcal - Średnio zaawansowani i zaawansowani = 400 kcal 5) Aby otrzymać CPM dodajemy poszczególne punkty: 1+2+3+4=… kcal, składające się na całkowite dzienne zapotrzebowanie. Uzyskana wartość kaloryczna jest niezbędna, aby podtrzymywać masę ciała. W zależności od celu diety powinno się ją korygować o odpowiedni współczynnik Trec Nutrition Akademia Instruktorów Sportu S4 "
Jak masz dietę, to możesz cos kupić. Jak jej nie masz to kasa pójdzie w kibel. Na redukcji możesz zainwestować w BCAA, Glutaminę i przede wszystkim witaminy i minerały.
Lepiej aby produkty mleczne nie były podstawą diety, a urozmaiceniem jej raz lub góra dwa w tygodniu.