Zadaj pytanie

Dawid Moremski

Dawid Moremski
ranking
8
pytania
2
komentarze
314
odpowiedzi
1313
odznaki Ekspert złoty Komentator srebrny Zawodnik miesiąca srebrny

Treści:

dodał odpowiedź 28 lutego 2014 20:28

Ogólnie przyjęło się, że można wyjść poza zapotrzebowanie do ok 20%. Głównie zwiększając przy tym węglowodany i trochę tłuszcze. Białko na stałym poziome, bądź nawet nieco zmniejszyć. Pozdro.

dodał odpowiedź 23 lutego 2014 21:37

Istnieje np. tutaj xD Jak jeszcze coś niejasne to śmiało pytaj. Jak znajde czas to na pewno odpowiem :) Tylko pamietaj, komentuj a nie dodawaj nową odpowiedź xD

dodał odpowiedź 23 lutego 2014 11:09

Kalkulatory są ok. Ale to jest po prostu szablon (podobnie jak wzór, który podałem). Sam musisz sprawdzić na sobie czy dana ilość kalorii się spisze. Stosunek BTW bym jednak dobrał w inny sposób, tak jak napisałem wcześniej (około 2g białka/kgmc, 1g tłuszczy/kgmc i reszta węglę). Będzie Ci łatwiej. Od tego co Ci wyszło (ogólne zapotrzebowanie) odejmij te 200-500kcal, żeby wyjść na deficyt i dopiero dobierz makroskładniki :) No i następnym razem komentuj moją wypowiedź bo wtedy będę wiedział czy coś dodałeś czy nie. Gdybym nie zajrzał to bym nie zauważył, że coś jeszcze jest niejasne. Także pozdro !

dodał odpowiedź 22 lutego 2014 13:07

Ajj.. Zapomniałem o stosunku BTW. Możesz przyjąć np. białka 2g/kgmc, tłuszczy 1g/kgmc, a resztę zapotrzebowania będą stanowić węglowodany :) jeszcze raz pozdrawiam.

dodał odpowiedź 22 lutego 2014 12:47

No to zastosuj wagę i aktywność do wzoru. Stosuj się do tego zapotrzebowania co Ci wyjdzie (oczywiście z dodanymi już kaloriami - masa, czyli potrzebna nadwyżka kaloryczna) przez jakiś czas i patrz czy waga się zmienia. Jeżeli stoi to dodaj znowu ok 200kcal i to samo obserwuj w lustrze, na wadze jaki progres (bezpieczny przyrost wagi to ok 0.5 kg na tydzień, jeżeli zależy Ci na mniejszym otłuszczeniu pod koniec masy). Reszta myślę, że jest klarownie wyjaśniona. Jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, coś nie jest jasne, to daj znać. Pozdro.

dodał odpowiedź 20 lutego 2014 22:08

W jakimś stopniu się angażują (nieznacznym), ale jak wiadomo przy każdym ćwiczeniu na jakąkolwiek partię angażujemy inne mięśnie (wspomagające). Jednak głównym mięśniem wspomagającym podczas ćwiczenia pleców są bicepsy (również zależy od typu wykonywanego ćwiczenia, może niepotrzebnie uogólniam). Dlatego, żeby zminimalizować ich udział w wykonywanym ćwiczeniu skupiamy się na poprawnej technice i dopięciu trenowanej grupy mięśniowej. Także wydaję mi się, że możesz odczuwać ból barków przez jakiś uraz, albo przez DOMS, o czym napisałem wyżej. Bo nie powinieneś odczuwać żadnych bóli w barkach podczas trenowania pleców. Upewnij się, że technika wykonywanych ćwiczeń jest poprawna, jeżeli masz taką pewność to może należy wybrać się do specjalisty. W ogóle taki ból odczuwasz tylko przy trenowaniu pleców? Różni się od bólu, który odczuwasz podczas treningu barków itd.? Pozdrawiam.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie