Zadaj pytanie

Dawid Moremski

Dawid Moremski
ranking
8
pytania
2
komentarze
314
odpowiedzi
1313
odznaki Ekspert złoty Komentator srebrny Zawodnik miesiąca srebrny

Treści:

dodał odpowiedź 3 lutego 2014 14:59

Zależy od tłuszczu spożywanego w diecie. Jeżeli olej lniany stanowi główne źródło tłuszczu w Twojej diecie to dodaj go do któregoś posiłku (unikaj dodawania do około treningowych). Możesz pić go tyle ile pozwala Tobie na to dieta ( tzn. ile tłuszczu spożywasz w ciągu dnia). Mam nadzieję, że jasno to opisałem, pozdrawiam :)

dodał odpowiedź 3 lutego 2014 14:49

Witam. Ułóż sobie dietę z deficytem kalorycznym. Niestety nie da się wybrać z jakiej części ciała będziemy spalać tłuszcz. Podczas redukcji pozbywamy się tkanki tłuszczowej z całego ciała. Najwyraźniej Twoje ciało ma skłonności do odkładania tłuszczu na brzuchu. Dodasz do tego jakieś cardio na czczo, albo zaraz po treningu siłowym 3 x w tyg po 30-45 min. I tłuszcz będzie powoli schodził. Tyle, że utrata tk. tłuszczowej to proces raczej długotrwały, zależy jeszcze ile tego tłuszczu Ci się tam odłożyło :) Ćwiczenia na brzuch nie wpłyną na utratę z niego tłuszczu, no najwyżej wzmocnią go, ale jak miałbym polecić, to 'allahy', ćwiczenia na kółku treningowym, unoszenia bioder w pozycji 'świecy'. Basen może być :) pozdrawiam.

dodał odpowiedź 3 lutego 2014 14:39

Niestety jeszcze raz muszę odnieść się do diety. Musisz mieć wyliczone własne zapotrzebowanie kaloryczne (deficyt w przypadku redukcji). No bo załóżmy, że teraz masz ten lekki deficyt 100 kcal (przykładowo), i skąd wiesz w jakich proporcjach dostarczyć odżywkę? Możesz spożyć jej za dużo i wtedy wyjdziesz z kaloriami na plus, a tego podczas redukcji należy unikać. Na prawdę proponuję Ci wyliczyć sobie ile spożywasz kalorii w ciągu dnia i odpowiedni dobór makroskładników i wtedy myśleć nad zakupem jakichś odżywek. Dieta to 75 % sukcesu, pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do celu :)

dodał odpowiedź 3 lutego 2014 14:32

Witam ponownie :D Moja odpowiedź z innego tematu:" Po pierwsze wylicz sobie ogólne zapotrzebowanie (waga x 24 x 1.3-1.7 (zależy od poziomu aktywności fizycznej)). Dodaj od tego 10% ogólnego zapotrzebowania, czyli prościej to wychodzi mniej więcej ok. 200-500 kcal. Analogicznie przy redukcji odejmujemy. Przyjmij, że np. 50 % to węglowodany 20 % tłuszcze i 30 % białko. Korzystaj ze zdrowych źródeł owych makroskładników i według nich ustal sobie odpowiednio zbilansowane posiłki. Cale zapotrzebowanie rozdziel sobie na 4-6 posiłków odpowiednio zbilansowanych. No a produkty z jakich należy korzystać przy układaniu diety: Białko (np. kurczak, indyk, ryby, wołowina, jajka, twaróg, serek wiejski i jeżeli masz w planach to odżywka białkowa), Węglowodany (np. ryż biały, brązowy, makaron pełnoziarnisty, chleb razowy, wafle ryżowe, ziemniaki, warzywa, owoce w niewielkich ilościach), Tłuszcze (np. orzechy laskowe, włoskie, ryby, olej lniany, rzepakowy, z pestek winogron, ryżowy, migdały, masło orzechowe naturalne)." Największe problemy są zawsze z dostarczeniem odpowiedniej ilości białka, dla tego ja pokusiłbym się o zakup odżywki białkowej. Niestety nie można trzymać diety w połowie, bo to mija się z celem. Trzeba dostarczać odpowiednie ilości kalorii, makroskładników, które wcześniej sobie założyliśmy. Możesz pominąć, jeden posiłek i to już będzie błąd, gdyż kaloryczność Twojej diety (w tym przypadku na dzień) spadnie o ok. 700 kcal (zależy jak kaloryczne są posiłki). A odżywki nie musisz spożywać do każdego posiłku. To nie ma znaczenia kiedy, ważne żeby uzupełnić braki w niedoborze makroskładników. Załóżmy że nie dasz rady wyciągnąć przykładowo 120g białka na dzień. Brakuję Ci ok. 30-40g tego białka, to uzupełniasz to białkiem w formie odżywki, dodając do posiłku. Pozdrawiam, mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem Ci w jaki sposób należy układać dietę :)

dodał odpowiedź 3 lutego 2014 13:15

Trening cardio zaraz po treningu siłowym, jak najbardziej się sprawdza. Tylko mam wątpliwości co do Twojej diety. 4 normalne posiłki, tzn? masz wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne (z uwzględnionym deficytem)? Bo dieta jest kluczem w redukowaniu tkanki tłuszczowej. I moim zdaniem po treningu jednak bym zjadłbym normalny posiłek, żeby odbudować te utracone zapasy glikogenu podczas treningu. Pozdrawiam :)

dodał odpowiedź 3 lutego 2014 12:59

Oczywiście, że się da :). Jeżeli masz problemy finansowe i koszt karnetu byłby dużym obciążeniem, proponuję zostać na siłowni własnej, a pieniądze, które przeznaczałbyś na karnet zostaw na dietkę. Moim zdaniem trening na takich typu siłowniach niczym nie odbiega od tego na profesjonalnych siłowniach. Wolne ciężary są jak najbardziej wskazane :) I tak zakwasy po każdym treningu to rzecz naturalna :) Pozdrawiam :)

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie