Zadaj pytanie

Dawid Moremski

Dawid Moremski
ranking
8
pytania
2
komentarze
314
odpowiedzi
1313
odznaki Ekspert złoty Komentator srebrny Zawodnik miesiąca srebrny

Treści:

dodał odpowiedź 3 czerwca 2014 18:00

Siema. A więc tak. Jeżeli chodzi o trening to możesz zacząć od treningu FBW. Jeżeli Ci 'podejdzie' to możesz kontynuować przygodę z nim przez dłuższy czas. Oczywiście czasami należy urozmaicać trening ale chodzi mi o to, że nie jest to trening tylko i wyłącznie dla początkujących. Ale przejdźmy do rzeczy. Taki trening polega na wykonywaniu każdej partii mięśniowej na jednym treningu. Na każdą z nich wykonujemy jedno, ewentualnie dwa ćwiczenia, głównie wielostawowe. Liczba serii to 3-4 a zakres powtórzeń, który będzie dla Ciebie odpowiedni to około 8-12. Dobierz tak ciężar, żebyś był w stanie go kontrolować przez całą fazę ruchu. Przykładaj również niemałą uwagę do techniki, żebyś uniknął kontuzji. Nie kieruj się tym ile podnoszą inni tylko ćwicz dla siebie, nie na pokaz. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to jest ich mnóstwo. . Klatka (wyciskania (różne skosy) hantli/sztangi, rozpiętki, pomki na poręczach, przenoszenie hantla z głowe leżąc itd), triceps (wyciskanie francuskie leżąc/siedziąc sztangi/hantli oburącz/jednorącz, wyciskanie sztangi z wąskim chwytem, pompki 'diamentowe', odwrotne pompki, prostowanie ramienia w opadzie tułowia, pompki na poręczach), plecy (podciągania na drążku, ściąganie drążka wyciągu górnego, wiosłowania, martwe ciągi, prostowniki na ławce rzymskiej) bicepsy (uginania ramion z gryfem łamanym/prostym, na modlitewniku, z hantlami z supinacją, ćwiczenie "21" itd.) barki (wznosy hantli bokiem, dociąganie sztangi do brody, wyciskania hantli/sztangi, wznosy ramion w opadzie tułowia, wznosy hantli z przodu itd.) Nogi (przysiady, wykroki, prostowanie/uginanie nóg na maszynie, martwy ciąg na prostych nogach, wspięcia na palcach stojąc/siedząc itd.), brzuch (spięcia leżąc, scyzoryki, wznosy nóg w zwisie na drążku, "allahy", ćwiczenie z kółkiem treningowym itd). Także jest w czym wybierać a jest ich jeszcze więcej, do tego na profesjonalnej siłowni dochodzą maszyny, których teraz jest tak wiele, że nie nadążam. Ułóż sobie plan według tego co napisałem i później podeślij nam do ewentualnej korekty. Co do przerw to około 2 min będzie odpowiednia. I nie chodź codziennie tylko z odstępami. Daj mięśniom czas na regeneracje. Jest to również bardzo ważne aby zbudować fajną sylwetkę. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało. Pozdrawiam serdecznie :)

dodał odpowiedź 3 czerwca 2014 17:50

Siema. Na pewno ich głównym celem nie jest rozwijanie muskulatury, której nadmiar im mógłby tylko przeszkadzać. Są to ćwiczenia bardziej wytrzymałościowe, poprawiające ogólną kondycję ale i siłę fizyczną. Pompki, podciągania na drążku, na linie, wyskoki, ćwiczenie tak zwane 'burpee'. Oczywiście do tego biegi, niekoniecznie w najlepszych warunkach pogodowych. Ich ciała mają być przygotowane na każdą ewentualność. Możesz sobie zobaczyć filmik z kanału WyciskTV, który na pewno nie odwzoruję tego jak trenują jednostki specjalne ale przybliży Ci trochę ten temat : http://www.youtube.com/watch?v=j6FY4TY4DiU. Pozdrawiam serdecznie :)

dodał odpowiedź 3 czerwca 2014 17:40

Siema. Piszesz, że dietę masz zbilansowaną więc przechodzę do suplementacji. Jeżeli chodzi o GABA. Ja osobiście nie stosowałem ale znam osoby, które przyjmowały ten suplement i chwaliły, twierdząc, że samopoczucie podczas przyjmowania tego suplementu jest znacznie lepsze. Ogólnie pomoże Ci w regeneracji nocnej, 'odstresuje'. Co do glutaminy to jak najbardziej jest to suplement wart uwagi. Wspomoże regeneracje, zmniejszy ryzyko katabolizmu (w sumie, które i tak jest małe :D) ale również wzmocni układ odpornościowy. Carbo. Moim zdaniem lepiej dostarczać węglowodanów z pożywienia. Taniej, lepiej i są łatwo dostępne. Jeżeli zdecydujesz się na kreatynę to może być to monohydrat, jabłczan czy jakiś stack kreatynowy (jest pewność, że któraś z kreatyn lepiej na Ciebie zadziała). To już wybór należy do Ciebie. Monohydrat jest tańszy więc możesz spokojnie kierować się ceną. Wtedy przyjmuj kreatynę w dni treningowe okołotreningowo, 30 min przed treningiem 5g i 5g po treningu. Ewentualnie 1 porcja (5g) w dzień bez treningu. Do tego omega 3, witaminki, może być formuła na dzień i noc osobno. I tyle zdecydowanie wystarczy. Jednak ja cały czas jestem zdania, że suplementy to tylko drobna pomoc, a głównie powinniśmy skupić się na naszej diecie. Myślę, że wszystko ująłem w tej wypowiedzi, jeżeli jednak coś pominąłem to daj znać. Pozdrawiam serdecznie :)

dodał odpowiedź 3 czerwca 2014 17:25

Siema. Na pewno unikałbym wszelakich wyskoków itp., gdyż ta 'amortyzacja' już nie jest taka jak należy. Natomiast ćwiczenia takie jak np. przysiady możesz wykonywać, jednak przykładaj uwagę do techniki. Z dobrą techniką kontuzja się nie pogłębi. Oczywiście nie ma co przesadzać i stopniowo wdrażać takie ćwiczenia do swojego życia, na razie zapomnij o ciężarach. Jeżeli nadal jesteś pod okiem specjalisty to zapytaj o ewentualne ćwiczenia które jeszcze pomogą wzmocnić Twoje mięśnie nie obciążając przy tym kolana. Osobiście mogę polecić takie ćwiczonko, które również wzmacnia mięśnie stabilizujące, głębokie. Leżymy na plecach ręce wzdłuż tułowia, dłonie - kostkami do ziemi. Ciężar ciała przenosimy na pięty (unosimy palce stóp) i wtedy unosimy biodra do góry. Wciągamy brzuch i spinamy mięśnie pośladków i ud. Możesz robić w dwóch formach to ćwiczenie : 1. większa liczba "powtórzeń" tzn. unosimy, trzymamy około 10-15 sek. i opuszczamy i ponownie, itd. albo 2. unosimy i trzymamy ok 1-2 min. Również dobrym rozwiązaniem, które nie obciąży Twoich kolan jest klęczenie w podporze ( ćwiczenie na takiej zasadzie : http://3.bp.blogspot.com/-SfjO6R-_59I/UOdeCceGDqI/AAAAAAAAAIg/HPhI2eKHcZw/s1600/klaswznos0.jpg - posłużę się linkiem, żeby lepiej zobrazować) i skupienie się na dopięciu mięśni pośladków i ud, również dodatkowo wciągnij brzuch (naprawdę się przyda). Mam nadzieję, że pomogłem. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam serdecznie :D

dodał odpowiedź 3 czerwca 2014 16:57

Siema. Jak najbardziej po treningu należy się rozciągać statycznie. Powiększa to również elastyczność mięśni i zakres ruchu jaki jesteśmy wykonać podczas ćwiczeń, więc pośrednio również bardzo pomaga w rozwoju naszych mięśni. Takie rozciąganie po treningu powinno trwać ok. 5-10 min. Przed treningiem wykonaj rozgrzewkę dynamiczną całego ciała a póżniej ćwiczonej partii a po treningu głównie skup się na rozciąganiu partii, które były zaangażowane podczas treningu :) pozdrawiam serdecznie.

dodał odpowiedź 3 czerwca 2014 16:51

Siema. Opcji jest dużo. Moze to być owsianka + jajka + orzechy. Osobiście polecam "omlet Karmowskiego". Bez problemu znajdziesz filmik, który przedstawia jak taki omlet należy przygotować na YouTube. Smacznie a co najważniejsze - zdrowo. Pozdrawiam serdecznie :)

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie