Przemek S
Treści:
Po pierwsze mleko sklepowe jest kiepskiej jakości. Po drugie zawiera laktozę - cukier prosty, a takich powinno się unikać/ograniczać. Jednak jeśli raz na jakiś czas wypijesz szklankę mleka to nic sie nie stanie - wszystko jest dla ludzi, ale niektóre produkty trzeba ograniczać lub eliminować kompletnie z diety.
Nie jest to zdrowe. Pierwszy posiłek powinieneś zjeść do godziny po wstaniu i potem spożywać posiłki co 3-3.5 godziny.
Chętnie pomogę Ci ułożyć dietę i plant treningowy. Komentuj mój post i stopniowo powiem Ci jak to wszystko ogarnąć. Zacznijmy od diety - policz CPM - ilość kalorii potrzebną do utrzymania wagi ciała. Polecam na skorzystanie ze wzoru, który uwzgledni poziom tkantki tłuszczowej. "Co do treningu to powinien być wykonywany 4–5 razy w tygodniu. Bazujemy wtedy na ćwiczeniach z uwzględnieniem ciężkich przysiadów, wiosłowania i ciągów. Na mniejsze grupy mięśni proponuję wykonywać 3–4 ćwiczenia, a na większe (takie jak plecy czy nogi) – 5, a nawet 6. Zakres powtórzeń powinien się mieścić w przedziale 8–12 na górne partie ciała, a na dolne 10–15. Trening zaczynasz od rozgrzewki i w pierwszej kolejności wykonujesz ćwiczenia wielostawoee jak przysiady, wyciskanie sztangi, wiosłowanie, a na końcu wykonujesz ćwiczenia izolowane. Ćwiczenia wybierz z atlasu ćwiczeń - nie wiem jakim sprzętem dysponujesz.
Za bardzo to nie ma znaczenia. Ważne jest abyś przed treningiem zjadł pełnowartościowy posiłek składający się z białka, węgli i tłuszczy i 1h-1,5h po nim przystąpił do treningu. Po treningu najlepiej spożyć posiłek składający się z pełnowartościowego białka i węglowodanów. Po treningu unika się tłuszczu ponieważ opóźniają wchłanianie makro. Ważne jest abyś w swoim planie żywieniowym miał policzone zapotrzebowanie kaloryczne i równomiernie je rozłożył. Produkty powinny być pełnowartościowe to znaczy białko o dobrym profilu aminokwasowym, zdrowe tłuszcze i węglowodany złożone. Nie komplikuj życia... Tych teorii podwórkowych jest masa...
Wystarczy, że ściągniesz barki tak aby mocniej wypchnąć klatkę piersiową. Ma to na celu mocniejsze zaangażowanie klatki piersiowej.
Decyzję czy skupić się na masie czy na redukcji powinieneś podjąć na podstawie poziomu twojej tkanki tłuszczowej. Jeśli jest poniżej 15% to zacząłbym robienie masy mięśniowej. Pamiętaj, że za budowę masy mieśniowej jak i radukcję odpowaida dobrze zbilansowana dieta. W okresie masy musi być nadwyżka 300-500 kcal, a w okresie redukcji deficyt 300-500 kcal.