Zadaj pytanie

Dawid Moremski

Dawid Moremski
ranking
8
pytania
2
komentarze
314
odpowiedzi
1313
odznaki Ekspert złoty Komentator srebrny Zawodnik miesiąca srebrny

Treści:

dodał odpowiedź 9 czerwca 2014 18:04

Siema. Jeżeli chodzi o dawkowanie to 30 min. przed treningiem 1.5-3g (zobacz jak działają na Ciebie poszczególne dawki), ewentualnie po treningu. Dopuszczalne jest łączenie z kreatyną - jak najbardziej. Jakie efekty? Jest prekursorem tlenku azotu, odpowiada za większą pompę mięśniową też poniekąd wpłynie na lepsza regenerację i rozrost mięśni, gdyż polepsza zaopatrzenie mięśni w składniki odżywcze. Pozdrawiam serdecznie :)

dodał odpowiedź 9 czerwca 2014 17:57

Siema. W tym wieku skupiłbym się bardziej na zdrowym odżywianiu, ewentualnie możesz liczyć kalorie, żeby ta nadwyżka kaloryczna była. Nie jestem zwolennikiem stosowania rygorystycznej diety w tym wieku, gdyż Twój organizm się jeszcze rozwija. Wylicz swoje zapotrzebowanie za pomocą kalkulatorów, które bez problemu znajdziesz na internecie bądź za pomocą wzoru : (waga x 24 x 1.3-1.7 (zależy od poziomu aktywności fizycznej - im większa tym większy współczynnik)). Dodaj od tego 10% ogólnego zapotrzebowania, czyli prościej to wychodzi mniej więcej około 200-500kcal. Urozmaicaj swoje posiłki, żeby dostarczyć jak najwięcej witamin i minerałów. Co to treningu to uważaj na siebie... nie ma co szaleć z ciężarami, na nie przyjdzie jeszcze pora. Pozdrawiam serdecznie :)

dodał odpowiedź 9 czerwca 2014 17:43

Siema. Nie ma wymówek. Podałeś jedną z najgorszych jakie mogą być - bo to męczące/przymulające. Na siłownie idziesz po to, żeby się zmęczyć. Jeżeli chcesz robić trening na pół gwizdka to nie ma to większego sensu. Jeżeli chcesz mieć efekty to dawaj z siebie 100% na każdym treningu. Nie ma znaczenia gdzie zrobisz trening, ważne żebyś się do niego przykładał. Pozdrawiam serdecznie :)

dodał odpowiedź 9 czerwca 2014 17:38

Siema. Ja osobiście odradzam spalacze, chyba, że ktoś chcę się naprawdę pozbyć tych ostatków tłuszczu to wtedy można się wspomóc. Zainwestuj w dietę z deficytem kalorycznym a waga przy takim wysiłku będzie schodzić bez problemu. Oczywiście też nie ma co przesadzać z deficytem i każdą aktywność należy uwzględnić w zapotrzebowaniu kalorycznym. Jeżeli będziesz chciał to pisz, to podeślę Ci wskazówki jak zabrać się za układanie diety. Pozdrawiam :)

dodał odpowiedź 9 czerwca 2014 17:31

Siema. Jeżeli chodzi o takie układanie diety to zawsze wychodzimy od punktu, w którym należy wyliczyć swoje ogólne zapotrzebowanie kaloryczne. Aby tego dokonać możesz skorzystać z kalkulatorów na internecie albo ze wzoru (waga x 24 x 1.3-1.7 (zależy od poziomu aktywności fizycznej - im większa tym większy współczynnik)). Jednak pamiętaj, że w obu przypadkach otrzymasz tylko przybliżoną ilość kalorii jakie powinieneś spożywać w ciągu dnia, żeby utrzymać wagę. Przetestuj je na sobie trzymając takie zapotrzebowanie około 2 tygodnie. Dodaj od tego 10% ogólnego zapotrzebowania, czyli prościej to wychodzi mniej więcej około 200-500kcal (jeżeli chodzi o dobór makroskładników to przyjmij że będziesz spożywał 1,6-2g białka/kgmc, 1g tłuszczy/kgmc a resztę zapotrzebowania będą stanowić węglowodany) i trzymaj takie zapotrzebowanie przez okres ok 2 tyg. i patrz czy waga się zmienia czy nie. Jeżeli stoi to ponownie dodaj ok 200kcal i to samo (w tej fazie proponuję dodawać głównie z węglowodanów). Obserwuj czy coś się zmienia. Jeżeli waga zacznie rosnąć to znaczy, że ilość kalorii jest odpowiednia do nabierania masy (ja proponuję też, żeby te przybieranie na wadzę nie było zbyt duże bo podleję Cie tłuszczem za mocno, ok 0.5kg/tydzień jest ok). No i stopniowo wtedy zwiększaj kaloryczność diety o ok 100kcal tygodniowo (po równo z b. t. w.). Rozłóż sobie całe zapotrzebowanie na ok 4-6 odpowiednio zbilansowanych posiłków (ogranicz tłuszcze w około treningowych, na noc ogranicz węgle ale nie wyrzucaj całkowicie - pomogą w regeneracji (również zależy od tego kiedy wykonujesz trening - jeżeli późno to śmiało ładuj węgle). No i tutaj masz spis przykładowych produktów na których powinieneś opierać swoje posiłki : Białko (np. kurczak, indyk, ryby, wołowina, jajka, twaróg, serek wiejski i jeżeli masz w planach to odżywka białkowa), Węglowodany (np. ryż biały, brązowy, makaron pełnoziarnisty, chleb razowy, wafle ryżowe, ziemniaki, warzywa, owoce w niewielkich ilościach), Tłuszcze (np. orzechy laskowe, włoskie, ryby, olej lniany, rzepakowy, z pestek winogron, ryżowy, migdały, masło orzechowe naturalne). W razie pytań - pisz. Pozdrawiam :)

dodał odpowiedź 9 czerwca 2014 17:28

Siema. Tak. Tylko zauważ, że każde ćwiczenie angażuję bardziej inną grupę mięśniową. Przy barkach : wyciskanie (głównie przedni akton), unoszenie sztangielek w opadzie tułowia (głównie tylny akton mięśni naramiennych). Przy nogach : przysiad przedni (najbardziej obrywa czworogłowy uda), martwy na prostych (głównie dwugłowy uda). Oczywiście są to w większości ćwiczenia wielostawowe, więc tych partii jest więcej angażowanych, ja natomiast wypisałem Ci te, które pracują najbardziej. Pozdrawiam serdecznie :)

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie