Krystian Chaustowicz
Treści:
Po prostu albo łydki w jakimś ćwiczeniu były napięte, albo mogły ucierpieć jakieś więzadła itp. Spróbuj pomasować daną partię, rozciągnąć ją. Łydki stosunkowo długo się regenerują, więc może to potrwać kilka dni.
Odżywka białkowa zostanie tak samo wchłonięta, nic się nie stanie złego, możesz śmiało tak pić, jak Ci się podoba.
Sprecyzuj: chcesz spalić tkankę tłuszczową czy zbudować masę mięśniową? Od tego zależy głównie dieta. Co do ćwiczeń - w domowych warunkach najlepszy będzie trening domatora lub p90x. Nie ćwicz codziennie, ponieważ mięśnie nie będą miały czasu na regenerację, ćwicz 3-4 razy w tygodniu.
Jeżeli nie chcesz się zalać tłuszczem, to zastosuj Reverse Diet(dodawanie 100kcal/tydzień, aż dojdziesz do zapotrzebowania na masie) Od razu rzuca się w oczy zbyt duża ilość tłuszczy, ogranicz ją do 1g/kg masy ciała. Pomidora nie łącz z ogórkiem, spróbuj innych warzyw typu kalafior czy brokuły. W ostatnim posiłku brakuje węglowodanów, dodałbym chociaż troszkę chleba żytniego razowego. Kreatynę bierz tylko w dni treningowe przed i po treningu po 5g. Witaminy bierz całą dawkę na noc. W treningu brakuje nóg, czyli plan jest zły. Polecam rozkład Klatka+triceps, plecy+biceps, nogi+barki. Na duże partie mięśniowe, czyli na uda i plecy rób 14 serii, na klatkę 12 serii, na barki 10 serii, na biceps i triceps 8 serii, na łydki 6-8 serii. Brzuch rób 2 razy w tygodniu po 6 serii.
Przede wszystkim duża ilość białka(2-2,5 g na kilogram masy ciała) oraz węglowodanów zwiększa regenerację organizmu. Jedynym z suplementów, które polepszają regenerację jest kreatyna czy bcaa. Aby zapobiec skurczom, stosuj magnez i potas. Po za tym liczne witaminy posiada banan, którego poleca się jeść okołotreningowo.
Napisz jaki jest Twój cel: redukcja tkanki tłuszczowej czy budowa masy mięśniowej?