Krystian Chaustowicz
Treści:
Dodatkowo to wyciskania sztangą i hantlami, daj na koniec rozpiętki, ponadto możesz czasem dać ćwiczenie na środek klaty: https://www.youtube.com/watch?v=7RTcQbuQ7ow lub https://www.youtube.com/watch?v=n-i858rQMU0 Na klatkę wykonuj jakieś 12-14 serii. Możesz spróbować drop-setów podczas wyciskania.
Lepszym połączeniem jest opcja siłowni, a po tym Twoich zajęć. Dobrym rozwiązaniem na redukcji jest trening 4- dniowy Push&Pull lub 3-dniowy Push&Pull&Legs. Podczas ćwiczeń siłowych wyczerpiesz w jakimś stopniu zapasy glikogenu, wiec wystąpi prawdopodobieństwo spalania tłuszczu podczas zajęć po treningu siłowym(np. Twój hiit) Mam nadzieję, że Twój hiit to nie trening o wysokiej intensywności, tylko nazwa zajęć, tak? Co do spalania tkanki tłuszczowej - odpowiedzialna jest za głównie dieta.
Podstawy reverse'a masz ułożone bardzo dobrze, jednak polecam Ci ćwiczyć całe ciało. Ilość aerobów także zmniejszałbym.(np. minus 5 minut na tydzień z każdego treningu) Ćwiczysz w domu? Jeśli tak, to poczytaj o treningu domatora.
Polecę Ci odżywkę białkową Trec Whey 100, ponieważ ono nie pieni się, jest wysokiej jakości, jest odtłuszczone, smak białka jest podobny do smaków rzeczywistych produktów.
Jesz ogromną ilość białka, jedz jakieś 2 g białka na kilogram masy ciała pochodzenia zwierzęcego, a wraz z roślinnym 3 g/ kg masy ciała. Zbyt duże spożycie białka obciąża wątrobę, której zadaniem jest deaminacja nadmiaru białek, ponadto zakwaszasz organizm. Ilość węglowodanów jest zależna od Twojego zapotrzebowania. Oblicz swoje zapotrzebowanie w kalkulatorze np. na Potreningu.pl i dodaj do niego jakieś 10% kcal z zapotrzebowania.Jedz 2-3 g biała na kilogram masy ciała(około 2 g białka pochodzenia zwierzęcego), 1g tłuszczy, a resztę zapotrzebowania uzupełniaj jedząc węglowodany. Aby nie zalać się tłuszczem, wykonuj 3 razy w tygodniu aeroby po 20-30 minut. Ewentualnie też, jeżeli Cię będzie podlewać, obetnij liczbę węglowodanów.
Przyczyn bólów stawów barkowych jest wiele: od złej techniki, duże ciężary, szybkie ruchy, po uszkodzenia mechaniczne. Pierwszym i najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu/lekarza sportowego lub najlepiej - fizjoterapeuty.