Zadaj pytanie

Młody Paker

Młody Paker
ranking
224
pytania
14
komentarze
3
odpowiedzi
2
odznaki Atleta brązowy

Treści:

Witam serdecznie. Do tej pory robiłem tak, że po treningu (FBW) rozciągałem całe ciało, przytrzymując każdą pozycję przez 15/20sec, a w dni nietreningowe rozciągałem całe ciało przytrzymując każdą pozycję przez minutę. Czy taki zakres czasu jest dobry? Dodam, że każdą pozycję np: rozciąganie klatki przytrzymywałem tylko raz, a nie w kilku seriach. Rozciągałem się statycznie bez napinania żadnych mięśni. Jedynie swobodne rozciągnięcie i przytrzymanie. Powieniem coś zmienić?

Witam serdecznie. Zamierzam trenować metodą FBW. Mam pytanie odnośnie rozciągania przy prowadzeniu takich treningów.. Czy daną partię powinienem rozciągać od razu po jej przerobieniu, przed przejściem do następnej, czy może po całym treningu rozciągać za jednym zamachem wszystkie przetrenowane partie, czyli w wypadku treningu FBW całe ciało? Czy może robić sobie osobny dzień strechingu? I czy wtedy mięśnie po treningach nie będą po przykurczane? No i jak to robić, czyli przez ile sekund, ile razy itd. Z góry dzięki za odpowiedź.

4 listopada 2014 09:05

Witam serdecznie. Mam do Was Pytanie. Jak utrzymać wypracowaną sylwetkę bez ćwiczeń na siłowni? Już dokładniej opiszę o co mi chodzi. Więc tak: Ćwiczyłem prawie rok na siłowni i udało mi się wypracować całkiem dobrą sylwetkę. Niestety po konsultacjach z fizjoterapeutami i ortopedą doszedłem do wniosku, że nie mogę dłużej ćwiczyć na siłowni, ponieważ ze względu na mój młody wiek źle wpłynęło to na mój kręgosłup itd. Zamiast siłowni uczęszczałem na basen i jak do tej pory nie zauważyłem żadnych spadków. Natomiast na dniach będę miał przeprowadzony zabieg dotyczący wzroku i lekarz przez następne 4 tygodnie po operacji zabronił mi chodzić na basen aby woda z chlorem nie dostała się do oka. Co robić? Dodam, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do uprawiania sportów. Nie mogę przez najbliższy okres jedynie uprawiać dyscyplin, w których byłbym narażony na uraz oka np: piłka nożna (dostać piłką w oko). Co ćwiczyć przez te 4 tygodnie aby nie traciła na tym moja sylwetka. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

10 października 2014 11:14

Witam Koksy. Niestety ze względu na mój wiek muszę zmniejszyć częstotliwość treningów. Mam 15 lat i na siłkę chodzę od około roku. Niestety oprócz fajnej sylwetki i mięśni nabawiłem się problemów z kręgosłupem. Poza tym trenuję również inne dyscypliny sportu około 5 razy w tygodniu (2 razy basen, 1 lekkoatletyka, 2 razy sksy). Krótki opis sytuacji za nami, teraz potrzebuję odpowiedzi na te konkretne pytania. Z góry dzięki i pozdro :)

1. Czy dzięki sportom które uprawiam oraz 1 trening na siłowni w tygodniu uda mi się utrzymać obecną sylwetkę? (+ cały czas dieta)
2. Jak trenować by nie pogłębiać wady kręgosłupa oraz nie narażać za bardzo stawów?
3. Czy jeżeli czuję, że to duże ciężary źle wpływają na mój kręgosłup mogę je zmniejszyć, (zwiększając powtórzenia) nie tracąc przy tym na jakości treningu? (boję się, że jak zmniejszcie ciężary to trening będzie mało efektywny, skoro już kiedyś wchodziłem na większe ciężary)
4. Podobno codzienne rozciąganie pleców w tym kręgosłupa pomaga. Jakie ćwiczenia umieścić w takiej sesji rozciągającej?

Witam serdecznie. Mam 15lat, ćwiczę na siłowni od 10 miesięcy. Robię szybkie postępy i jestem bardzo zadowolony z efektów. Obecnie rozwijam się także w innych sportach, bo trenuję także lekkoatletykę oraz siatkówkę. Waham się pomiędzy wyborem liceum o profilu siatkarskim/lekkoatletycznym. Chcę wiązać przyszłość, z którymś z tych sportów i tu rodzi się moje pytanie. Jak łączyć z tym treningi kulturystyczne. Zależy mi aby nie stracić mojej obecnej sylwetki, a nawet cały czas ją polepszać, natomiast nie mam czasu na więcej niż 2 treningi tygodniowo. Nie chciałbym także przeciążać moich stawów, które będą bardzo ważne w sporcie, który wybiore z pośród siatkówki lub lekkoatletyki. Co doradzacie? Trenowac 2 razy w tygodniu? Jeśli tak to jak aby nie niszczyć stawów ale dalej progresować. Może zmienić rodzaj treningu? Dodam, że moją dziedziną lekkoatletyczną są biegi na 100m czyli sprinty. Pozdrawiam i czekam na porady co robić dalej ;)

Witam. Tak wygląda mój obecny plan na klatke piersiową. Dodam, że w tym dniu później robię również barki. Wyczytałem gdzieś że trening na klatke powinno zaczynać się ćwiczeniem izolowanym aby ją wstępnie zmęczyć, bo jeżeli zaczniemy od ćwiczeń wielostawowych to bardziej zmęczymy np triceps a klatka nie będzie pracować na 100%. Co o tym sądzicie? Zostawić tak jak jest (rozpiętki na początek jako izolowane?) czy może zmienić kolejność ćwiczeń i dlaczego? Z góry dzięki za odpowiedź.

1. Rozpiętki na ławce płaskiej / na bramie 3x8
2. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3x8
3. Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 3x8
4. Wyciskanie sztangi na skosie ujemnym 3x8
5.Przenoszenie sztangi za głowe w leżeniu 3x8

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie