Błażej Kratos
Treści:
Dawid. Nie bardzo rozumiem pytanie. Który wybrać? Musisz wiedzieć że BCAA to kompleks trzech aminokwasów- lucyny, izoleucyny i waliny wiec nie ma sensu osobno przyjmować te dwa suplementy. Moja rada to raczej zaopatrz się w glutaminę i przyjmuj osobno glutaminę i bcaa. BCAA okołotreningowo a glutaminę rano, na noc oraz po treningu. Polecam tak jak ekspert napisał abyś stosował beta alaninę.
bcaa + białko + glutamina + kreatyna mono + witaminy (najlepiej trec day & night formula) z czasem możesz dołożyć beta alaninę. Jeżeli chodzi o dietę to nawet bez dostępu do kuchni możesz przygotować posiłek. Np. śniadanie: płatki owsiane + rodzynki + orzechy + białko = śniadanie mistrzów (oczywiście z wodą a nie z mlekiem)
Ćwiczenia mięśni brzucha bardzo często charakteryzuje ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Postaraj się mniej zginać część piersiową podczas robienia "brzuszków". Nie garb się zwyczajnie mówiąc. Ponadto mają prawo boleć plecy zwłaszcza przy ćwiczeniach z unoszeniem nóg nad podłoże w leżeniu na plecach. Kluczem do tych bólów jest wzmocnienie mięśni prostowników grzbietu i zacznij od tego.
Kuba niestety to za mało dla niektórych partii mięśniowych. Np. nogi wymagają większej liczby serii gdyż składają z wielu mięśni także głębokich. Do stymulacji tak dużych objętościowo mięśni potrzeba przynajmniej 12-15 serii (dwugołowy, czworogłowy, brzuchate, pośladkowy, odwodziciele i przywodziciele ud itp.) To samo klatka, barki i plecy. Aby mieć ładną i symetrzyczną klatkę należy ćwiczyć piersiowy większy w trzech wariantach, piersiowy mniejszy, zębate przednie. I tak dalej. 6 serii to zdecydowanie za mało dla uzyskania zdrowego, symetrycznego rezultatu- nawet siłowego.
Kamil taki system się wykonuje ale tylko sporadycznie aby wzmocnić daną partię oraz poprawić wytrzymałość mięśnia. Jeżeli chcesz to robić to polecam co kilka tygodni taki trening wykonać- na pewno będzie szok dla organizmu i zareaguje. Nie rób tego zawsze bo mięsień potrzebuje pełnego zakresu ruchu jednostajnie aby wywolac mikrouszodzenia. pzdrr
Oczywiście że ma sens. Wszystko zależy od tego jak się czujesz o tak późnej porze i czy masz siłę na trening. Sam znam osobę która z uwagi na pracę do 22.00 codziennie chodzi na trening o 1-2 w nocy. Po prostu jej oragnizm już się przestawił na taki tryb i tak działa. Pamiętaj o diecie. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Jedyne co wiem na ten temat że może być na początku istotną przeszkodą to poziom kortyzolu. Kortyzol ma największe stężenie od godzin rannych a później z czasem maleje ale nie musi mieć wpływu na jakość treningu- reguluje metabolizm wzgęledem cyklu dobowego dnia i nocy. pzdr