Zadaj pytanie

Krystian Chaustowicz

Krystian Chaustowicz
ranking
3
pytania
0
komentarze
650
odpowiedzi
3193
odznaki Ekspert złoty Komentator złoty Zawodnik roku brązowy

Treści:

dodał odpowiedź 9 marca 2014 17:19

Gorąco polecam podstawowe ćwiczenie: pompki w podporze tyłem. Dodatkowo: wąskie wyciskanie na ławce poziomej czy prostowanie ramienia z hantlami w opadzie tułowia(pozycja podobna do wiosłowania).

dodał odpowiedź 9 marca 2014 17:15

Wzrost masy mięśniowej powoduje dieta, a ćwiczenia są tylko bodźcem do wzrostu. Tylko ćwiczenia siłowe pobudzą organizm do rośnięcia. Owszem, niektóre ćwiczenia dynamiczne pobudzą organizm do rośnięcia, lecz z czasem organizm będzie wymagał większego ciężaru. Dla osób nie mających dostępu do siłowni jest to dobra alternatywa.

dodał odpowiedź 9 marca 2014 17:12

Przede wszystkim - ćwicz całe ciało, zapewne chcesz zrobić redukcję, jeśli tak to Ooblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i powoli odejmuj od niego kalorie(np. 100 kcal na tydzień). Później obliczasz rozkład makroskładników (białko, tłuszcze, węglowodany). Białko: zapotrzebowanie razy 0,3 podzielić przez 4. Wynik odwierciedla zapotrzebowanie na białko w gramach. Dobrymi źródłami białka jest mięso z niską ilością tłuszczu np. kurczak, ryby, jajka, nabiał, odżyki białkowe. Węglowodany: zapotrzebowanie razy 0,5 podzielić przez 4. Dobre źródła węglowodanów: ciemne pieczywo, owsianka, ryż, makaron(mniejsze ilości), Tłuszcze: zapotrzebowanie razy 0,2 podzielić przez 9. Dobrymi źródłami tłuszczy jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, orzechy itp. Kalorie i makroskładniki najlepiej liczyć w jakimś kalkulatorze np. na Potreningu.pl Dodatkowo możesz kręcić aeroby, najlepiej po treningu, bo wtedy spala się tłuszcz. Tyle, ile spalisz, tyle musisz uzupełnić z jedzenia.

dodał odpowiedź 9 marca 2014 17:10

Chodzi Ci o powiększenie mięśni brzucha czy spalenie tkanki tłuszczowej? Sprecyzuj pytanie. Jeżeli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i powoli odejmuj od niego kalorie(np. 100 kcal na tydzień). Później obliczasz rozkład makroskładników (białko, tłuszcze, węglowodany). Białko: zapotrzebowanie razy 0,3 podzielić przez 4. Wynik odwierciedla zapotrzebowanie na białko w gramach. Dobrymi źródłami białka jest mięso z niską ilością tłuszczu np. kurczak, ryby, jajka, nabiał, odżyki białkowe. Węglowodany: zapotrzebowanie razy 0,5 podzielić przez 4. Dobre źródła węglowodanów: ciemne pieczywo, owsianka, ryż, makaron(mniejsze ilości), Tłuszcze: zapotrzebowanie razy 0,2 podzielić przez 9. Dobrymi źródłami tłuszczy jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, orzechy itp. Kalorie i makroskładniki najlepiej liczyć w jakimś kalkulatorze np. na Potreningu.pl Dodatkowo możesz kręcić aeroby, najlepiej po treningu, bo wtedy spala się tłuszcz. Tyle, ile spalisz, tyle musisz uzupełnić z jedzenia. Na treningach ćwicz całe ciało, a brzuch możesz robić 2 x w tygodniu po 6 serii.

dodał odpowiedź 9 marca 2014 17:08

Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i powoli odejmuj od niego kalorie(np. 100 kcal na tydzień). Później obliczasz rozkład makroskładników (białko, tłuszcze, węglowodany). Białko: zapotrzebowanie razy 0,3 podzielić przez 4. Wynik odwierciedla zapotrzebowanie na białko w gramach. Dobrymi źródłami białka jest mięso z niską ilością tłuszczu np. kurczak, ryby, jajka, nabiał, odżyki białkowe. Węglowodany: zapotrzebowanie razy 0,5 podzielić przez 4. Dobre źródła węglowodanów: ciemne pieczywo, owsianka, ryż, makaron(mniejsze ilości), Tłuszcze: zapotrzebowanie razy 0,2 podzielić przez 9. Dobrymi źródłami tłuszczy jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, orzechy itp. Kalorie i makroskładniki najlepiej liczyć w jakimś kalkulatorze np. na Potreningu.pl Dodatkowo możesz kręcić aeroby, najlepiej po treningu, bo wtedy spala się tłuszcz. Tyle, ile spalisz, tyle musisz uzupełnić z jedzenia.

dodał odpowiedź 9 marca 2014 17:07

Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i powoli odejmuj od niego kalorie(np. 100 kcal na tydzień). Później obliczasz rozkład makroskładników (białko, tłuszcze, węglowodany). Białko: zapotrzebowanie razy 0,3 podzielić przez 4. Wynik odwierciedla zapotrzebowanie na białko w gramach. Dobrymi źródłami białka jest mięso z niską ilością tłuszczu np. kurczak, ryby, jajka, nabiał, odżyki białkowe. Węglowodany: zapotrzebowanie razy 0,5 podzielić przez 4. Dobre źródła węglowodanów: ciemne pieczywo, owsianka, ryż, makaron(mniejsze ilości), Tłuszcze: zapotrzebowanie razy 0,2 podzielić przez 9. Dobrymi źródłami tłuszczy jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, orzechy itp. Kalorie i makroskładniki najlepiej liczyć w jakimś kalkulatorze np. na Potreningu.pl

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie