Grzegorz Dołężka
Treści:
Ja polecam taki rozkład. Dzień I Klata i plecy, Dzień II Nogi, Dzień III Ramiona i barki.
Kreatyna powinna zwiększyć wydolność organizmu oraz pompe więc jest ok. A Gainer to cukier w proszku za miast w kryształkach. Co do połączenia to nie ma przeciwwskazań. Ale jeżeli nie masz diety to raczej nic Ci to nie da.
Od biegania nogi nie urosną, mogą jedynie nabrać jakiegoś tam kształtu ale to nie to samo.
Kreatyna przed i po treningu po 4 lub 5 gram (zależy ile ważysz). BCAA nie będzie Ci potrzebne, choć dawkowanie jest takie samo.
Witam. Po prostu jesz za mało. Więcej kalorii zjadam w jednym z moich 6 posiłków. Za dużo owoców (cukru), a za mało białka (mięso, jaja), za mało węgli złożonych (kasza,ryż), i nie widzę u Ciebie żadnego tłuszczu w diecie (oliwa, orzechy), który jest tak bardzo ważny. Podstawa to obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Waga*24*współczynnik aktywności fizycznej (1.1 mała 1.5 duża 1.7 bardzo duża). Wtedy otrzymasz bardzo ogólny wynik i będziesz musiał go sprawdzić na sobie przez jakieś 2 tygodnie. Potem odejmujesz kalorie aby redukować tkankę tłuszczową, na początek wystarczy odjąć około 300 kcal. Źródła białka to: wołowina, kurczak, indyk i inne chude mięsa oraz jaja, wątroba, ryby. Źródła tłuszczy to olej lniany, oliwa z oliwek, orzechy, żółtka jaj, sezam, kokos, awokado oraz tłuste ryby. Źródła węglowodanów to kasze, ryż, ziemniaki, płatki owsiane, pieczywo ciemne oraz dobre mąki (gryczana, owsiana, ryżowa). Do tego jedz dużo warzyw. Co do owoców najlepsze będą: winogrona/rodzynki, grejpfruty, banany, truskawki, śliwki, maliny. Jednak należy je ograniczyć. Najlepiej jeść 4-7 posiłków dziennie o takich samych porach. Ale też nic Ci się nie stanie jak będziesz jeść 3 posiłki. Trochę ogólnie odpowiedziałem, jeśli masz jakieś pytania - pytaj. Pozdroo
Tak. Mięso oddaje wodę podczas obróbki termicznej. Zauważ, że np kasza ma 68 g węgli. Jeżeli 100 g kaszy ugotujesz to będzie miała ponad 350 g. Ale nadal będzie miała te 68 g węgli. Z kurczakiem jest w drugą stronę. Jeżeli ugotujesz 100 g kurczaka (20g białka) to po ugotowaniu może mieć około 70 g wagi, ale nadal te 20 g białka.