Rafał Czernecki
Treści:
Witam. Ważę 75 kg, mam 18 lat moim celem jest budowa masy mięśniowej. Do tej pory moja dieta wyglądała tak, że na liczniku kalorii liczyłem wszystkie kalorie i makroskładniki zjedzone danego dnia, oczywiście biorąc pod uwagę np. białka z ryżu makaronu a nie tylko pełnowartościowe, tak się miało to też z ww i tłuszczami. Teraz chciałbym trochę skorygować swoją dietę. Znalazłem kiedyś tabelę pokazującą jak rozłożyć makroskładniki w ciągu dnia i z jakiego pożywiania je czerpać(np. białka tylko z mięs, jaj, ryb, węglowodany z ryżu, pieczywa, makaronów). Teraz tylko mój problem polega na tym jak liczyć te makroskładniki, czy liczyć np białko z mleka i płatków owsianych(wychodzi ok. 15g), które są składnikami mojego śniadania. czy liczyc tłuszcz z płatków owianych którego w porcji jest nawet 5 g, czy liczyc ww z mleka, białko z makaronu pełnoziarnistego itd. Proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam.
Witam, mam 17 lat, ważę 70 kg, na siłowni ćwiczę ponad rok. Aktualnie jestem na cyklu masowym ( po ułożeniu diety to mój pierwszy) wcześniej ćwiczyłem raczej bez większych efektów, ponieważ zaniedbywałem dietę. Moje pytanie dotyczy tego czy dobrze skomponowałem dietę, mianowicie wygląda to tak: obecnie 2800 kcal 175 g białka, 365 g ww, 74 g tłuszczu. Główne źródła białka to drób, jaja, twaróg, odżywka białkowa. Węglowodany pozyskuję głównie z produktów zbożowych takich jak: płatki owsiane, ryz biały, mąka pełnoziarnista, mąka orkiszowa, pieczywo pełnoziarniste. Główne źródła tłuszczy to olej rzepakowy, orzechy, jaja. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam. Mój staż na siłowni to ponad rok. Niedawno w internecie znalazłem artykuł o konieczności wykonywania mostkowania przy treningu klatki piersiowej, niezależnie czy trenujemy trójbój czy kulturystykę, ze względu na odciążenie barków i zaangażowanie najsilniejszej części klatki piersiowej. Przeszukałem fora dyskusyjne i opinie na ten temat są podzielone. Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam.