Krystian Chaustowicz
Treści:
Nadal nie spożywasz swojego minimum kalorii do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodawaj na początku po 200 kcal, z czasem możesz dodawać po 100 kcal. Po za tym dodawanie kalorii rozpocząłbym od obliczenia swojego BMR(nie myl z całkowitym zapotrzebowaniem kalorycznym) - podstawowego zapotrzebowania na kalorie, potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Bcaa bierz tylko przed i po treningu siłowym/tlenowym/beztlenowym po 5g(zamień gramy na zawartość bcaa w jednej kapsułce, na noc i na czczo bcaa jest zbędne, jeżeli jemy pełnowartościowe posiłki.
Poczytaj o treningu domatora - plany treningowe znajdziesz w Internecie, ćwicz całe ciało na jednej sesji treningowej, ćwicz 3-4 razy w tygodniu. Plany treningowe są podane zazwyczaj dla mężczyzn, więc zmniejszyłbym ilość serii w ćwiczenaich na wszystkie partie mięśniowe oprócz nóg i brzucha - na te partie dałbym nawet 2 ćwiczenia w jednym treningu. Twoim celem jest przyrost masy mięśniowej czy redukcja tkanki tłuszczowej? Masz dopiętą dietę?
We współczensnych czasach odchodzi się od diety zgodnej z grupą krwii, ponieważ wymusza to dość restrykcyjne wybieranie produktów. Oczywiście w diecie zgodnej z grupą krwii będą lepsze efekty. Grupa krwii nie warunkuje przyrostu masy mięśniowej, jedynie dobrze dobrana dieta może to zagwarantować, np. osoba nie mogąca jeść twarogu, je więcej mięsa, a druga osoba, która nie powinna jeść mięsa, je więcej np. jajek. Obie osoby będą przybierały masę mięśniową, jeżeli ich dieta będzie dobrze ułożona. Po za tym często budowanie masy mięśniowej jest uwarunkowane genetycznie.
Robiąć trening z dużą ilością powtórzeń przy małym ciężarze dajesz organizmowi bodziec do przystowania się do takich warunków, organizm będzie zmniejszał masę mięśniową, dlatego też polecam Ci trening z ilością 6-12 powtórzeń przy jak największym ciężarze(oczywiście przy jak najlepszej technice). Masz dopiętą dietę?
Ja osobiście przed rozpoczęciem przygody z siłownią miałem tachykardię - podwyższone tętno i ciśnienie, treningi siłowe, aktywność fizyczna i dieta doprowadziły do całkowitego wyleczenia się z choroby(co ciekawe odstawiłem leki, kiedy zacząłem chodzić na siłownię). Na Twoim miejscu uważałbym na wysokointensywne treningi, staraj się nie mieć głębokiej zadyszki, po za tym staraj się dostarczyć energię z pełnowartościowych posiłków z diety okołotreningowo. Oczywiście uważaj na żywność typu fast-foody, słodyczne i potrawy wysokotłuszczowe. Skonsultowałbym to jeszcze z lekarzem(ale z NFZ zapewne Ci zakaże siłowni), odwiedzaj często lekarza i wykonuj profilaktyczne badania.