Jakie suplementy przy nadciśnieniu?
Mój mąż ćwiczy na siłowni 6 dni w tygodniu( ma 28 lat, waży 83 kilo przy 176 cm). Zaczyna i kończy zawsze treningiem cardio a także ćwiczy na siłę. Trenuje od kilku lat i nie bierze żadnych suplementów ponieważ ma nadciśnienie pierwotne. Lekarz powiedział , że takie suplementy podnoszą ciśnienie i obciążają nerki. Czy to prawda? Czy mogą państwo polecić jakieś suplementy?
Drugie pytanie czy w ciąży można ćwiczyć na siłowni ,głównie cardio?
Jestem pod wrażeniem Państwa serwisu. Zawsze sądziłam, że jak ktoś tyle czasu spędza na siłowni to ledwo potrafi się wysłowić a Wy jesteście niezwykle ogarnięci. A pan Michał Karmowski jest kapitalny ,jego wypowiedzi są zwięzłe na temat i z sensem.
Pozdrawiam
Witamy,
dziękujemy za zainteresowanie naszym serwisem, staramy się w sposób ciągły podnosić jego atrakcyjność i zawartość merytoryczną.
Nie jest prawdą, że wszystkie suplementy diety podnoszą ciśnienie. Niektóre wręcz je ... obniżają. Doskonałym przykładem jest Trec AAKG HARDCORE, w którym są: arginina oraz cytrulina. Składniki te w organizmie człowieka są prekursorami wytwarzania hormonu gazowego - tlenku azotu, który to m.in. zwiększa dostarczanie składników: energetycznych (glukozy), budulcowych (aminokwasów) oraz tlenu wraz z krwią do komórek mięśniowych. Przyczynia się to do zwiększenia wydolności pracujących mięśni, co w czasie treningu objawia się znacznym przyrostem siły i wytrzymałości, a w okresie po treningowym do szybszej regeneracji organizmu.
Dlatego w pierwszej kolejności polecamy ten produkt, ponadto można stosować m.in.:
- aminokwasy wszelkiego rodzaju, w tym szczególnie polecamy BCAA, np. Trec BCAA G-FORCE lub Trec BCAA X-TANK,
- odżywki białkowe – jako uzupełnienie diety w białko, np. Trec WHEY-100 (produkt ten często stosują także kobiety, m.in. ze wględu na duży wybór smaków, takich jak czekoladowo-sezamowy),
- różne produkty prozdrowotne, jak ekstrakt z zielonej herbaty, produkty witaminowo-minerałowe.
W przypadku nadciśnienia nie zalecamy stosowanie kofeiny i wszelkich produktów pobudzających i przedtreningowych, w których składzie jest kofeina, guarana czy tyrozyna.
Odnośnie treningu cardio w okresie cięży to najlepiej żeby wypowiedział się lekarz prowadzący. We wczesnej fazie ciąży lekkie treningi cardio nie powinny zaszkodzić.
Tymczasem zachęcamy do regularnego odwiedzania kanału Zapytaj Trenera (regularnie dodajemy nowe filmy):