Zadaj pytanie
11 września 2014 00:23

Johimbina a węglowodany - kiedy, ile i jakie?

Pierwszy raz w życiu zamierzam w najbliższym czasie przeprowadzić tzw. redukcję i doprowadzić swoje ciało do niskiego poziomu tkanki tłuszczowej aby uwydatnić osiągnięte rezultaty i uczynić sylwetkę bardziej atletyczną.

Zakupiłem odżywkę Meltdown firmy VPX jako pomoc w tej kwestii. Wiem, że posiada ona m.in. johimbinę, a gdzieś zasłyszałem opinię, że ta substancja gryzie się z węglowodanami. Odżywkę będę przyjmował 30 min po śniadaniu oraz 30-60 minut przed treningiem (rozpoczynam trening najczęściej w godzinach 19-20). Bardzo zależy mi na Państwa opinii na temat tego produktu jakim jest johimbina i ewentualne doradzenie mi czy i jakiego rodzaju węglowodany wykorzystać do układania diety w tym przypadku na śniadanie i posiłek przed/po treningowy?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Kuba
13678
5
dodał odpowiedź 11 września 2014 09:11
Johimbine zależy przyjmować rano 30 min przed pierwszym posiłkiem i przed treningiem aeorobowym. Dla najlepszych efektów używania johimbiny nie należy spożywać posiłków węglowodanów tuż przed i po stosowaniu johimbiny. Jeśli już musisz zjeść posiłek zawierający węglowodany w tym okresie postaraj się zminimalizować ilość węglowodanów oraz postaraj się spożywać jak najmniej cukrów prostych.
dodał odpowiedź 11 września 2014 09:34
W diecie wykorzystuj węglowodany złożone. Na śniadanie np. płatki owsiane, na obiad ryż, kasza. Sama johimbina praktycznie nie będzie działać albo będzie bardzo słabo z węglami. Dlatego najlepiej byłoby spożywać ją na czczo przed aerobami. Niestety ty wykonujesz trening wieczorem Ciężko mi coś doradzić, bo ograniczenie węgli w posiłku przedtreningowym może skutkować brakiem energii. Może spróbuj ograniczyć nieco węgle na korzyść tłuszczów w tym posiłku i zobaczyć jaki będzie efekt.
dodał odpowiedź 12 września 2014 21:07
Zacznij od diety, a potem zastanów się nad suplementami. Redukcja=dieta z deficytem kalorycznym(300, 500 kcal). Policz zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij 300-500 kcal. Makro ustaw sobie 40:40:20. Podziel otrzymane makro na 5-6 równych posiłków. Białko to chude mięsa, wołowina, ryby, jaja. Tłuszcze to olej lniany, oliwa zoliwke, orzechy, żółtka jaj. Węgle to produkty z pełnego zboża, płatki owsiane, ryże, kasze. Rób cardio, ktróe będziesz włączał stopniowo np: 1 tydzień 3x20, drugi 4x30, trzeci 4x35 tak aż do 45 minut. Cardio rób rano, po treningu siłopwym na poziomie 65-80% tętna maksymalnego.
dodał komentarz 12 września 2014 21:08
Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie mamy w ciągu dnia. Jak z pewnością już wiecie, kaloria jest to energia którą spalamy nie tylko podczas wysiłku, ale również podczas myślenia, zakupów, spaceru, trawienia posiłku czy nawet odpoczynku! Wszystkie te straty należy pokryć, dostarczając kalorii (energii) z pożywienia. Podstawowym celem odżywiania dla człowieka powinno być: - podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, czyli podstawowa przemiana materii PPM – BMR) - regulację termogenezy (TEF) - zaspokojenie wydatku energetycznego w trakcie aktywności fizycznej (TEA) - oraz pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności dnia codziennego (NEAT) Wymienione powyżej elementy, składają się na CPM (całkowita przemiana materii). Jak więc powinno wyglądać to w praktyce? CPM = BMR + TEF + TEA + NEAT 1) BMR. – podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (ilość kcal jaką organizm musi otrzymywać, aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe w pozycji leżącej): Dla kobiet: 665.09 + [9.56 x M(kg)] + [1.85 x h(cm)] – [4.67 x W(lata)] Dla Mężczyzn: 66.47 + [13.75 x M(kg)] + [5 x h(cm)] – [6.75 x W(lata)] 2) TEF – termiczny efekt pożywienia: BMR x 0,1 (10%) 3) Obciążenie pracą wykonywaną w ciągu: - Niewielki wysiłek i Średni wysiłek (praca głównie siedząca, bardzo mało ruchu np. praca przy komputerze) zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0.3 – (30%). – proponuje korzystać z tej wartości. - Duży wysiłek – zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0,5 – (50%). 4) Dla osób ćwiczących - Osoby początkujące = 300 kcal - Średnio zaawansowani i zaawansowani = 400 kcal 5) Aby otrzymać CPM dodajemy poszczególne punkty: 1+2+3+4=… kcal, składające się na całkowite dzienne zapotrzebowanie. Uzyskana wartość kaloryczna jest niezbędna, aby podtrzymywać masę ciała. W zależności od celu diety powinno się ją korygować o odpowiedni współczynnik Trec Nutrition Akademia Instruktorów Sportu S4
dodał odpowiedź 12 września 2014 22:21
Przemek dzięki za rady, ale Twoja odpowiedź nie jest pomocna, bo nie na temat. Pytanie było inne, a Ty mi piszesz, żebym zaczął od diety. Dieta jest. Ja pytałem o dopasowanie w niej ww w połączeniu z yoha. Czy jakiekolwiek? Jeśli tak, to jakie?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie