Zadaj pytanie
30 sierpnia 2014 17:59

Odżywkisuplementy a choroba wrzodziejącego zapalenia jelita grubego( colitis ulcerosa)?

Chciałbym zapytać jakie odżywki/suplementy są mało "obciążające" , nie podrażniające jelita grubego? Jestem chory na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i obawiam sie, że niektóre suplementy mogą spowodować u mnie zaognienie choroby. W związku z tym chciałbym dowiedzieć się jakie suplementy mógłbym stosować przy redukcji? Z góry dziękuje za odpowiedź.
1712
3
dodał odpowiedź 30 sierpnia 2014 18:11
Suplementy to tylko dodatek. Najważniejsza jest dieta oraz trening. Myślę, że powinieneś sięgnąć po radę lekarza/specjalisty. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 30 sierpnia 2014 18:37
Podstawą jest dieta, co do suplementacji i odżywek: skonsultuj to z lekarzem w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań. Najpierw policz w kalkulatorze kalorii np. na Potreningu.pl ile jesz na codzień. Dzięki temu będziesz wiedział, ile jadłeś na codzień. Jeśli chodzi o dietę redukcyjną, to obejrzyj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Y4buo_J9Jdw Kalorie od normalnego jedzenia odejmuj powoli(100-200 na tydzień) aż dojdziesz do zapotrzebowania kalorii na redukcji(z filmiku) Kalorie i makroskładniki możesz liczyć w kalkulatorze kalorii np. na Potreningu.pl Unikaj mleka, owoców(dużych ilości), fast-foodów, słodyczy, potraw wysokotłuszczowych, napojów słodzonych czy jogurtów. Do liczenia kalorii będzie Ci potrzebna także waga kuchenna. Gotowe szablony posiłków diety redukcyjnej masz w Internecie. Na śniadanie polecam owsiankę z jajkami gotowanymi na twardo czy na miękko lub formie omleta, jajecznicy. Do mięsa typu pierś z kurczaka, wątroba drobiowa czy chociażby podudzie z indyka bez skóry polecam ryż lub kaszę gryczaną oczywiście z warzywami. Na ostatni posiłek przed snem najlepiej spożyć jakieś wolnowchłanialne źródło białka np. kazeinę, twaróg czy serek wiejski. Do diety i treningu siłowego należy dodać trening trening tlenowy:cardio,aerobowy lub interwałowy np. bieganie, jazda na rowerze czy orbitrek. Wysiłek tlenowy powinien trwać od 30 do 45 minut. Można zacząć od 3 treningów tygodniowo. Wraz z postępami redukcji tkanki tłuszczowej należy zwiększać ilość lub długość treningu.
dodał odpowiedź 30 sierpnia 2014 18:50
Dietę mam już rozpisaną, łącznie z ilością kalorii jak i makroskladnikow, stosuję ją od maja i póki co udało mi się zejść z 106 kg do 98 kg. Do tego ćwiczę na siłowni i w związku z tym chciałem wyłączyć jeszcze jakieś suplementy w stylu bcaa czy jakiś wspomagaczy regeneracji lecz nie wiem właśnie czy mi nie zaszkodzą. 8 września mam konsultacje u lekarza wiec postaram się dowiedzieć. Jak by jednak ktoś miał jakieś doświadczenia z ta chorobą i ćwiczeniem / suplementacja to proszę o komentarz. Pozdrawiam.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie