29 listopada 2014 20:45 •
ile brzuszków żeby wyrobić kaloryfer
I czy te brzuszki mogą być z kolyska do pomocy
1463
5
dodał odpowiedź 29 listopada 2014 22:05
Witaj,
Rafał, ale tutaj musisz także rozpatrzeć problem braku masy... Kolega może być chudy, ale może nie mieć dobrze zbudowanych mięśni brzucha. Bardzo ważną częścią jest ustalenie zapotrzebowanie kalorycznego : waga*24*współczynnik aktywności (1.1-1.5) i dodaj od 300-500 kcal (jeśli jesteś chudą osobą i chcesz nabrać masy mięśniowej) lub odejmij 300-500 Kcal (jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy) . Jeśli przy budowaniu masy mięśniowej waga nie ruszy z miejsca to dodaj 300 Kcal i dodawaj tak do oporu, aż waga nie ruszy w górę. Następnie całe to zapotrzebowanie rozłóż na następujące makroskładniki : węglowodany 50% / białko 30-20% / tłuszcze 20-30%. Postaraj się unikać : fast foodów,słodyczy,napojów słodkich oraz żywności przetworzonej. Staraj się jeść co 3 godziny i od 5-6 posiłków w ciągu dnia. Staraj się korzystać z następujących produktów : węglowodany - makarony,ryże,płatki owsiane,płatki żytnie,płatki jaglane oraz orkiszowe,produkty z pełnego ziarna,ziemniaki / białko - mięsa,ryby,jaja,nabiał / tłuszcze - wszelkie orzechy (migdały,słonecznik czy orzechy włoskie), oleje,oliwa. Bardzo pomocne przy liczeniu kalorii są takie serwisy jak : Potreningu czy MyFitnessPal. Co do treningu mięśni brzucha to wystarczy trenowanie go max 3x w ciągu tygodnia, dowolne 3 ćwiczenia. Możesz także spróbować rozbudować mięśnie na całym ciele. Jeśli nie masz dostępu do siłowni możesz spróbować treningu P90x lub treningu domatora. Jeśli chciałbyś uczęszczać na siłownie proponuję zacząć od treningu FBW. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 30 listopada 2014 19:14
Za spalanie tkanki tłuszczowej odpowiedzialna jest przede wszystkim dieta, a nie ćwiczenia, po za tym brzuszki są często źle wykonywane i uszkadzają dolną część kręgosłupa. Jeżeli musisz ćwiczyć w domu, poczytaj o treningu domatora, ćwicz całe ciało 3-4 razy w tygodniu. Co do diety:
Najpierw policz w kalkulatorze kalorii np. na Potreningu.pl ile jesz normalnie. Dzięki temu będziesz wiedział, ile jadłeś na codzień. Jeśli chodzi o dietę redukcyjną, to odejmuj po 100 kalorii na tydzień od swojego normalnego zapotrzebowania(możesz je obliczyć za pomocą pierwszego wzoru z linku: http://www.kfd.pl/obliczanie-zapotrzebowania-kalorycznego-55637.html/), aż waga będzie spadała w tempie 0,5-1 kg na tydzień. Polecam rozkład pochodzenia kalorii w 30% z białka, 50% z węglowodanów i 20% z tłuszczy, przy czym 1 g białka = 4 kcal, 1g węglowodanów = 4 kcal, a 1 g tłuszczy = 9 kcal. Przykładowo: Zapotrzebowanie po odjęciu 100 kcal mnożysz razy 30% i dzielisz przez 4 - wynik odzwierciedla Twoje zapotrzebowanie na białko. Kalorie od normalnego jedzenia odejmuj powoli(100-200 na tydzień) aż dojdziesz do zapotrzebowania kalorii na redukcji. Kalorie i makroskładniki możesz liczyć w kalkulatorze kalorii np. na Potreningu.pl Do liczenia kalorii i makroskładników będzie Ci potrzebna waga kuchenna. Z czasem odejmuj kalorie(powoli np. 100 na miesiąc)
Unikaj mleka, owoców(dużych ilości), fast-foodów, słodyczy, potraw wysokotłuszczowych, napojów słodzonych czy jogurtów.
Na śniadanie polecam owsiankę z jajkami gotowanymi na twardo, na miękko lub formie omleta czy jajecznicy. Do mięsa typu pierś z kurczaka, wątroba drobiowa czy chociażby podudzie z indyka bez skóry albo udko z kurczaka bez skóry polecam ryż lub kaszę gryczaną oczywiście z warzywami. Na ostatni posiłek przed snem najlepiej spożyć jakieś wolnowchłanialne źródło białka np. twaróg czy serek wiejski lub rybę z węglowodanami typu chleb żytni razowy/pełnoziarnisty. Braki białka w diecie możesz uzupełniać odżywką białkową np. Trec Whey 100. Uczucie głodu możesz minimalizować poprzez jedzenie warzyw(np. pomidor,ogórek,kalafior) między posiłkami oraz spożywanie płynów: wody, herbaty zielonej czy od czasu do czasu: napojów typu "zero".
Do diety i treningu siłowego należy dodać trening trening tlenowy: cardio lub aerobowy np. bieganie, jazda na rowerze czy orbitrek. Wysiłek tlenowy powinien trwać od 30 do 60 minut(cardio do 45 minut, aeroby do 60 minut. Aeroby charakteryzują się zakresem 65% tętna maksymalnego(tętno maksymalne to 220 - (minus) wiek), zaś cardio około 80%. Można zacząć od 3 treningów tygodniowo po 30 minut. Wraz z postępami redukcji tkanki tłuszczowej należy zwiększać ilość lub długość treningu.
dodał odpowiedź 1 grudnia 2014 08:34
Siemanko,
NAJWAŻNIEJSZA BĘDZIE TUTAJ DIETAAA!!! Dieta z deficytem kalorycznym! Sam brzuszki nic Ci nie pomogą.
Masz tutaj filmik jak to zrobić: http://www.youtube.com/watch?v=0CsHT7vxKcw Spożywaj takie produkty jak: ryż,kasza,płatki owsiane,makaron,wafle ryżowe,ciemny chleb to jeśli chodzi o węglowodany. Białko to: białka jaj,ryby,chude mięso,chudy twaróg. Tłuszcze to: orzechy,oliwa z oliwek,słonecznik,migdały,masło orzechowe, olej ryżowy,żółtka jaj. Staraj się spożywać posiłki w jednakowych odstępach czasu 2,5-3h. Jedz 5-6 posiłków dziennie. Posiłek pierwszy czyli śniadanie oraz posiłki około treningowe powinny zawierać najwięcej kalorii. Tłuszczu nie spożywaj w okolicach treningowych. Najlepiej jak byś tłuszcze przyjmował na pierwszy i ostatni posiłek. Drugim najważniejszym czynnikiem na redukcji jest trening cardio. Na początku nie obcinaj kalorii tylko dodawaj sesje cardio. Na początku wykonuje 3 sesje tygodniowo po 30 minut. Trening cardio wykonuj najlepiej rano na czczo lub zaraz po treningu siłowym. Tutaj masz stronkę na której znajdziesz łatwe do przygotowania posiłki: //////////http://www.musculardevelopment.pl/mdnews-tv/kuchnia-md///////////// lub możesz też korzystać z Dietetycznej kuchnia na zapytaj trenera. Proponuje taki podział makroskładników: węglowodany 50%,białko 30% i tłuszcze 20%. Tutaj podsyłam Ci jeszcze filmik Michała Karmowskiego który opowiada o mięśniach brzucha: //https://www.youtube.com/watch?v=LIOaIG6lJs0/// Pozdrawiam ;)
dodał odpowiedź 1 grudnia 2014 20:59
Brzuszki nic ci nie dadzą,inne ćwiczenia + dieta