Zadaj pytanie
18 października 2015 14:11

ćwiczenia na nogi wewnętrzną strona

macie jakieś ćwiczenia na tą cześć nóg ?
2321
2

Cześć,

        Jest sporo ćwiczeń na mięśnie przywodzące uda. Poniżej przedstawiam kilka propozycji:

1. Połóż się na boku. Głowa spoczywa na ramieniu. Górną nogę zegnij w stawie kolanowym i oprzyj kolano przed sobą. Noga dolna pozostaje wyprostowana. Unieś jak najwyżej wyprostowaną nogę i przytrzymaj ją parę chwil. Wróć do pozycji wyjściowej.
Ćwiczenie wykonuj w seriach z dużą ilością powtórzeń. Dodatkowo możesz zastosować obciążenie w postaci talerza, który spoczywać będzie na zewnętrznej stronie nogi wykonującej ćwiczenie.

2. Przysiad w szerokim rozkroku: Stań w szerokim rozkroku. Palce stóp oraz kolana skierowane na zewnątrz. Plecy wyprostowane, klatka piersiowa wypięta. Z wdechem ugnij uda tak, by znalazły się równolegle do podłoża. Kolana nie przekraczają linii palców stóp. Utrzymaj pozycję przez chwilę, po czym z wydechem wyprostuj kolana. Ćwiczenie wykonuj w seriach z dużą ilością powtórzeń lub z zastosowaniem sztangi, którą umieszczasz na barkach.

3. Wypady w bok: Stań w rozkroku. Weź wdech i wykonaj wykrok w bok do momentu gdy udo nogi zgiętej znajdzie się równolegle do podłoża. Z wydechem wyprostuj nogę i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj wypad w przeciwną stronę. Ćwiczenie wykonuj w seriach z dużą ilością powtórzeń albo ze sztangą spoczywającą na barkach.

4. Suwnica pionowa: Ułóż stopy na suwnicy szeroko, palce skierowane na zewnątrz. Opuść platwormę suwnicy kierując kolana na zewnątrz. Po zejściu maksymalnie w dół wepchnij ponownie platformę suwnicy. Ćwiczenie to wykonuj w seriach z dużą ilością powtórzeń.

5. Ćwiczenie na maszynie przystosowanej do ćwiczenia mięśni przywodzących uda: Siadamy wygodnie na przystosowanej ławeczce. Plecy wraz z głową i tułowiem oparte o przyrząd. Ręce trzymają drążek. Kładziemy nogi na przystosowanych do tego platformach. W pozycji wyjściowej nogi mamy szeroko tak, jak jest ustawiony przyrząd. Z takiej postawy zaczynamy ćwiczenie, które polega na przyciąganiu do siebie ud tak, by mieć wrażenia ich złączenia i powoli wracamy. Ważne, by w tej drodze powrotnej się nie śpieszyć, praca ta musi być operowana przez nas, to znaczy, że nasze mięśnie przywodziciela uda mają być cały czas w napięciu. Nie ma rozluźnienia podczas tego ćwiczenia. Ćwiczenie wykonuj w seriach z dużą ilością powtórzeń.

6. Przewodzenie nóg na wyciągu dolnym: Stań bokiem przy wyciągu dolnym i połącz nogę stojącą bliżej wyciągu z wyciągiem linką z opaską, którą zakłada się na wysokości kostki. Stań w lekkiej odległości od wyciągu i ustaw nogę odchyloną od pionu w kierunku wyciągu. Wykonaj przywodzenie nogi do wewnątrz aż noga znajdzie się odchylona w pozycji od pionu, ale w kierunku przeciwnym niż w pozycji startowej. Zatrzymaj nogę na kilka sekund i powróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuj w seriach z dużą ilością powtórzeń.

dodał odpowiedź 18 października 2015 17:34
Siady szeroko, wykroki, suwnica nogi szerzej. Wszystko w szerszym rozkroku. Pozdro !
dodał odpowiedź 30 października 2015 18:40
Jeśli chodzi ci o wewnętrzną stronę ud to takie ćwiczenia będą odpowiednie: 1. Najłatwiej jest ćwiczyć wewnętrzną stronę ud za pomocą tak zwanej agrafki - prostego urządzenia, które umieszcza się między udami, a następnie ściska. Przy okazji pracują brzuch i pośladki. Zamiast agrafki można także ściskać poduszkę. 2. Kładziemy się na prawym boku, podpieramy na łokciu. Prawa noga wyprostowana, stopa lewej nogi ustawiona przed prawym kolanem. Unosimy prawą nogę do góry, opuszczamy i tak dynamicznie 20-25 razy. Następnie zmieniamy stronę. 3. Pozycja wyjściowa jak w poprzednim ćwiczeniu. Leżymy na prawym boku, jednak prawa noga jest ugięta. Lewą nogę unosimy i opuszczamy w dynamicznym tempie. Nie powinna dotykać podłoża. Wykonujemy po 20-25 powtórzeń na każdą stronę. ​4. Kładziemy się na plecach, podpieramy z tyłu na łokciach. Proste nogi unosimy pod kątem niecałych 90 stopni w stosunku do podłogi, następnie rozkładamy je szeroko na boki. Wytrzymujemy 2 sekundy i znów łączymy stopy. Powtarzamy 12 razy. 5. Inne ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud: leżymy na plecach i robimy nożyce (po 12-15 nożyc poziomych i pionowych). 6. Pozycją wyjściową w tym ćwiczeniu jest klęk podparty. Prawą nogę, cały czas zgiętą pod kątem ok. 90 stopni unosimy w taki sposób, żeby udo znalazło się niemal równolegle do podłogi. Wracamy do pozycji wyjściowej, jednak nie kładziemy kolana na podłodze. Powtarzamy 12-15 razy i zmieniamy stronę. 7. Stojąc, robimy rozkrok nieco szerszy niż szerokość bioder. Stopy na zewnątrz. Wykonujemy przysiad, wracamy do pozycji wyjściowej. 12-15 razy.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie