26 grudnia 2014 00:08 •
Zrzucenie "brzuszka"
Witam. Mam 17 lat i trenuję piłke ręczną od 9. Gdy byłem młodszy byłem grubszy, lecz z wiekiem wszystko się zmieniło, a jedyne co zostało, to tzw. brzuszek. Trenuję 4 razy w tygodniu w tym 1 trening to siłownia z tzw. obiegiem. Chciałbym pozbyć się brzucha. Wg mnie problem leży w odżywianiu. Czy regularne posiłki o określonych godzinach wystarczą, czy dieta musi być bardziej surowa ? Jem dosłownie wszystko, a ostatni posiłek potrafię zjeść o północy. Proszę o pomoc.
385
3
dodał odpowiedź 26 grudnia 2014 09:36
Siemanko, na początki będziesz musiał obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Oblicz z tego wzoru : waga*24*współczynnik aktywności (1.1-1.5). Jeśli chcesz redukować odejmij od tego 300-500 kcal. Podział makroskładników: węglowodany 50%, białko 30% i tłuszcze 20% Swoje zapotrzebowanie i makroskładniki czyli ( węglowodany, biała i tłuszcze ) możesz obliczać w kalkulatorze na potreningu.pl Spożywaj takie produkty jak: - Węglowodany: ryż, makaron, kasze, płatki owsiane, ziemniaki, - Białko: białko jaj, chude mięso, chude twarogi, serki wiejskie - Tłuszcze: żółtka jaj, różne rodzaje orzechów, oliwa z oliwek. Staraj się spożywać posiłki w jednakowych porach co 2,5-3h. W posiłkach ( śniadanie i około treningowe ) powinno znajdować się najwięcej kalorii. W posiłkach około treningowych unikaj tłuszczy. Podziel sobie tak posiłki żebyś dziennie zjadał ich 5-6 posiłków. Co do treningu masz tutaj link do treningu. Poczytaj sobie o nim: http://www.kfd.pl/full-body-workout-fbw-49877.html/
dodał odpowiedź 26 grudnia 2014 11:45
Witam. Podstawa to obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Waga*24*współczynnik aktywności fizycznej (1.2 mała 1.5 średnia 1.7 duża). Wtedy otrzymasz bardzo ogólny wynik i będziesz musiał go sprawdzić na sobie przez jakieś 2 tygodnie. Potem odejmujesz kalorie - około 300 kcal na początek. Źródła białka to: kurczak, indyk i inne chude mięsa oraz jaja, ryby, ewentualnie nabiał. Źródła tłuszczy to olej lniany, oliwa z oliwek, orzechy, żółtka jaj, awokado oraz tłuste ryby. Źródła węglowodanów to kasze, ryż, ziemniaki, płatki owsiane i orkiszowe, pieczywo ciemne oraz dobre mąki. Trochę ogólnie odpowiedziałem, jeśli masz jakieś pytania - pytaj. Pozdro.