Zadaj pytanie

Przemek S

Przemek S
ranking
9
pytania
7
komentarze
336
odpowiedzi
1256
odznaki Ekspert złoty Komentator srebrny

Treści:

dodał odpowiedź 11 września 2014 06:05

Pewnie, że tak są bardzo dobre. Zobacz, że np: w takich rozpiętkach klascznych nie masz tak długiego zakresu ruchu w którym byś trzymał napięcie - fizyka po prostu. W rozpiętkach na maszynie musisz cały czas utrzymywać mięśnie napięciu, bo maszyna tego wymaga w całym zakresie ruchu. Pomyśl nad tym ;)

dodał odpowiedź 11 września 2014 06:01

Pisz bezpośrednio do Michała Karmowskiego na jego adres email: michok13@wp.pl . Ja skupiłbym się na diecie, bez niej najlepsze suplementy Ci nie pomogą

dodał odpowiedź 11 września 2014 05:54

Jenak myślę, że w okresie budowania można zrezygnować z bcaa - zwłaszcza jak są ograniczone fundusze. Lepiej przeznacz te pieniądze na maksymalne dopicowanie diety.

dodał odpowiedź 11 września 2014 05:53

5g przed treningiem i 5 g po.

dodał odpowiedź 10 września 2014 22:52

Tyle kalorii na noc w jednym posiłku, to nie jest dobry pomysł. Lepiej było w jakiś wcześniejszych godzinach zamówić tą pizze.

dodał odpowiedź 10 września 2014 22:31

Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie mamy w ciągu dnia. Jak z pewnością już wiecie, kaloria jest to energia którą spalamy nie tylko podczas wysiłku, ale również podczas myślenia, zakupów, spaceru, trawienia posiłku czy nawet odpoczynku! Wszystkie te straty należy pokryć, dostarczając kalorii (energii) z pożywienia. Podstawowym celem odżywiania dla człowieka powinno być: - podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, czyli podstawowa przemiana materii PPM – BMR) - regulację termogenezy (TEF) - zaspokojenie wydatku energetycznego w trakcie aktywności fizycznej (TEA) - oraz pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności dnia codziennego (NEAT) Wymienione powyżej elementy, składają się na CPM (całkowita przemiana materii). Jak więc powinno wyglądać to w praktyce? CPM = BMR + TEF + TEA + NEAT 1) BMR. – podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (ilość kcal jaką organizm musi otrzymywać, aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe w pozycji leżącej): Dla kobiet: 665.09 + [9.56 x M(kg)] + [1.85 x h(cm)] – [4.67 x W(lata)] Dla Mężczyzn: 66.47 + [13.75 x M(kg)] + [5 x h(cm)] – [6.75 x W(lata)] 2) TEF – termiczny efekt pożywienia: BMR x 0,1 (10%) 3) Obciążenie pracą wykonywaną w ciągu: - Niewielki wysiłek i Średni wysiłek (praca głównie siedząca, bardzo mało ruchu np. praca przy komputerze) zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0.3 – (30%). – proponuje korzystać z tej wartości. - Duży wysiłek – zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0,5 – (50%). 4) Dla osób ćwiczących - Osoby początkujące = 300 kcal - Średnio zaawansowani i zaawansowani = 400 kcal 5) Aby otrzymać CPM dodajemy poszczególne punkty: 1+2+3+4=… kcal, składające się na całkowite dzienne zapotrzebowanie. Uzyskana wartość kaloryczna jest niezbędna, aby podtrzymywać masę ciała. W zależności od celu diety powinno się ją korygować o odpowiedni współczynnik Trec Nutrition Akademia Instruktorów Sportu S4

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie