pytania

3 marca 2018 16:02

Cześć Michał,
postanowiłem do Ciebie napisać, ponieważ ostatnio dużo oglądałem twoich filmików w internecie, i bardzo mi się podoba twoje podejście do kulturystyki, diety, żywienia, stylu życia.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że poruszam temat który jest dość często poruszany na wielu portalach włącznie z tym, ale jak już niejednokrotnie sam wspominałeś w wielu swoich wypowiedziach, każdy z nas jest inny, ma inny styl życia, inną budowę ciała, inne potrzeby, oczekiwania, i że nie ma cudownej uniwersalnej recepty na wszystko (rozpiski żywieniowo-suplementowo-treningowej).

Dlatego tym bardziej chciałbym żebyś się pochylił nad moją osobą i pomógł mi w ww. temacie :-)

Mam 41 lat, 176 cm. wzrostu, ważę 96 kg. (rano po toalecie), 40% tłuszczu, 107 cm. w pasie, 101 cm. w biodrach, a moja BMI wynosi 31.0.
Jeżeli chodzi o kulturystykę, to nie jestem nowicjuszem, a w młodości sporo trenowałem (różne dyscypliny).
W wieku 21 lat zacząłem sporo trenować na siłowni do tego stopnia, że nawet otarłem się o sterydy, a moja przygoda z siłownią trwała parę lat.
Obecnie po formie z tamtych lat zostało nie wiele, a brzuch i biodra otuliła piękna, tłusta oponka ;-)
Niestety, obowiązki (dom, praca, dzieci) zrobiły swoje i się zaniedbałem do tego stopnia że wstydzę się własnego ciała.

W chwili obecnej, moje życie jest już na tyle poukładane, że przyszedł czas żeby w końcu znowu zadbać o siebie.
Biorąc pod uwagę mój dzień, chciałbym żebyś mi pomógł w ułożeniu profesjonalnej diety redukcyjnej, niezbędnej suplementacji, oraz ćwiczeń.
Pracuję od pon. do pt., w godz. 7-15, a w domu posiadam rowerek do ćwiczeń cardio.
Chciałbym żebyś mi powiedział kiedy najlepiej ćwiczyć (rano, popołudniu, wieczorem), jak (czy najpierw cardio, czy siłownia, jakie tempo, jakie przerwy, itd.), i ile razy w tygodniu, i czy/jak ćwiczyć w domu.

Mam tez pytanie, jakie masz zdanie na temat diety pudełkowej, gdyż od miesiąca takową stosuję (zwykła dieta redukcyjna 2200 kcl, i z tego co mi Pani "dietetyk" w mailu napisała, rozkład makroskładników to - cytuję:

"· białko 20-25%,
· tłuszcz 25-30%,
· węglowodany 50-55%.
Staramy się, aby jadłospisy były przygotowywane według następujących wartości:
· śniadanie – 25-30% energii
· II śniadanie – 10-15% energii
· obiad – 30-35% energii
· podwieczorek – 5-10% energii
· kolacja – 15-20% energii.
Co w odniesieniu do diety 2200 kcal odpowiada:
· śniadanie – 550-660 kcal
· II śniadanie – 220-330 kcal
· obiad – 660-770 kcal
· podwieczorek – 110-220 kcal
· kolacja – 330-440 kcal."

Na koniec dodam, że moim celem jest uzyskanie tkanki tłuszczowej na poziomie 10% - 15%, co pozwoli mi na fajne wyeksponowanie mojego umięśnienia (którego gdzieś tam jeszcze trochę zostało), przy jak najmniejszej utracie tkanki mięśniowej.

Ps. Zdaję sobie sprawę, że przede mną dużo, dużo pracy ;-)

Z góry dziękuję Ci za odpowiedź i wielkie sportowe POZDRO!!!

Artur

1 marca 2018 09:54

Jestem mezomorfikiem , moja waga wynosi 79 kg , tkanka tłuszczowa ~ 13% . Stosuje diete 2000 kcal dziennie , 5/6 razy w tygodnie robie trening siłowy , 4 razy w tygodniu trening cardo (30 minut) . Pytanie czy taka dieta dla mnie wystarczająca , żebym zachował mase mięśniową i pozbył sie zbednego tłuszczu

Dyżurny Ekspert Na pytanie odpowiedział trener Dyżurny Ekspert
27 lutego 2018 22:18

Cześć waże 90kg i mam ok 22 % tluszczu masa beztluszczowa wynosi ok 70kg . Jak mam wyliczyc zapotrzebowanie kaloryczne i makro ? Pod mase calkowita czyli 90kg czy pod mase beztluszczowa czyli 70kg bo roznica jest spora chocby w samym bialku na mase calkowita wynosi 180g a na beztluszczowa 140g

Dyżurny Ekspert Na pytanie odpowiedział trener Dyżurny Ekspert
23 lutego 2018 18:58

Witam, przychodzę z problemem odstającego brzucha... mam 155 wzrostu i 49kg, odkąd pamiętam zawsze miałam odstający brzuch, ale zaczęło mnie to przytłaczać i to jest jeden z największych kompleksów. Jak rano wstaję zły nie jest, ale po posiłku "wywala" mnie brzuchem jak balon i tak zawsze jest jak coś zjem. Ćwiczyłam brzuszki, biegała i nic nie dało, dlatego chciałam się zapytać w czym tkwi przyczyna tego brzucha?

16 lutego 2018 22:13

Witam czy tatar ( wołowina ) jest dobra na redukcji ? Czy lepiej skupić się na kurczaku?

Dyżurny Ekspert Na pytanie odpowiedział trener Dyżurny Ekspert
8 lutego 2018 19:55

Aktualnie redukuje. Trzymam białko 2g/kg mc I deficyt kaloryczny. Problem w tym, że moja dieta bogata jest w tluszcz (ok. 1,5g/kg mc) a reszta to węglowodany. Wynika to z moich przyzwyczajeń żywieniowych których nie chciałbym zmieniać. Pytanie, czy jest to błąd? Załączam przykładowy dzień jedzenia (teraz tego białka jest trochę więcej)

8 lutego 2018 16:11

Głownie mi chodzi o to czy rzeczywiście trzeba jeść 5 małych posiłkow a nie 3.Ja akurat nie mam takiej możliowści jedzenia często bo pracuje.I nie zawsze uda mi sie zrobić przerw na ten posiłek.Czy jesli będe zjadał 3 posiłki dziennie to zaczne tyć ?

4 lutego 2018 23:45

16 lat, 47kg, 172cm wzrostu. W piątek zjadlam przed okolo 18:00, 7 malych drożdżówek (4 rogaliki, 3 z małą ilością serka) i 2 grachamki. Po tym pocwiczylam 30min. (Dodam ze poszlam późno spać, ponieważ dopadla mnie choroba i mialam gorączkę).
W sobotę na śniadanie zjadlam 5 bułek grahamek(bez masla)z połową jajka i pomidorem=okolo 1500kcal (Tyle bulek to u mnie normalne, nigdy sie nie przejadam), pocwiczylam 30 min.Potem caly dzien juz nie jadlam bo goraczka, choroba...
A DZIŚ: bułkę grahamke z pomidorem, makaron z jogurtem, zimniaki z kurczakiem i kapustą, pomarańcz i 2 mandarynki=okolo 1400kcal ale o 19:00 zjadlam 3/4 ciasta z dzemem!(babka piaskowa). Po wyloczeniu całości ciasta to okolo 4000kcal! A dzis nie cwiczylam. Poszlam spać 4 godziny po zjedzeniu.
Ogólne jem max 2500, bo czasami sie zdarza.Czy przytyje?

4 lutego 2018 21:16

Witam, ćwiczę od miesiąca na siłowni i żeby osiągnąć lepsze efekty chciałam dołączyć dietę. Ważę 54 kg przy 168cm wzrostu. Moja waga jest prawidłowa, jednak mam troszkę tłuszczu na brzuchu, którego chciałabym się pozbyć. Moja trenerka, który ułożyła mi plan treningowy wyliczyła mi, że powinnam jeść 1525 kcal na dzień, a w dni treningowe dodać sobie posiłek potreningowy, którego mam nie wliczać w bilans. Próbowałam wdrożyć to w życie, jednak na treningu byłam strasznie słaba i nie miałam energii a do tego byłam bardzo głodna. Licząc sobie na internetowych kalkulatorach swoje zapotrzebowanie wynosi ono 2100 kcal na dzień, aby utrzymać wagę. Nie wiem już kogo słuchać i jak to powinno w końcu wyglądać. Proszę o pomoc.

2 lutego 2018 07:24

Witam. Od jakiegoś czasu ćwiczę 3x w tygodniu, przeważnie cardio 50-60 minut. Czasami zamiast tego ćwiczenia na siłowni (body pump lub body workout)
Zależy mi, żeby zrzucić 10 kg.
Jem raczej zdrowo - na śniadanie pełnoziarniste pieczywo, drugie śniadanie koktajle owocowo-warzywny z dodatkiem imbiru (owoce o niskim IG), na obiad różnie, ale raczej zupy lub chude mięso lub pełnoziarnisty makaron.
No i potem mam problem, ponieważ wracam z pracy koło 16 i jestem bardzo głodna, jem przeważnie 2 kromki chleba z jakimiś dodatkami. Potem jadę na trening. Po treningu zaczęłam ostatnio jeść baton proteinowy z bakalland, który ma całki dobry skład ale zastanawiam się czy nie zastąpić go domowym koktajlem.

Wydaje mi się że robię wszystko dobrze, ale nie schudlam nawet gram. Czuję się na dodatek nadmuchana jak balon.

Proszę o poradę co robię źle?

27 stycznia 2018 14:28

Cheat meal day jest potrzebny na redukcji chociażby po to by przyspieszyć metabolizm i dalej skutecznie redukować tkankę tłuszczową. Ale jak zrobić taki cheat meal day? Jednego dnia jestem na deficycie a następnego podnosze kaloryke do zapotrzebowania? (Oczywiście cheat meal dla mnie raz w tygodniu)

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie